Hakkımızda

Misyonumuz

Evdenkacmak.com olarak ilk başta elbette teknik olarak başarılı bir web sitemizin olması ilk amacımızdır. Sonrasında ise sizlere faydalı olmak ve en önemlisi evden kaçmak ile intihar etmek arasında bunalıma saplanıp kalan insanları o girdaptan çıkarmak ve hata yapmalarını engellemek. Her gün yeni sorunlar gördüğümüzden dolayı evden kaç ya da evden kaçma gibi ön yargılarımızda yoktur telkinlerimiz de olmayacaktır. Tabi ki 18 yaş altındaki arkadaşlarımız ve haricen bazı tavsiyelerimiz hariç. Bunun dışında sizleri anlamaya çalışmak ve sorunlarınızı istişare edeceğiniz bir web siteyi yayında tutmak ötesinde bir gayemiz olmaz.


Vizyonumuz

Evdenkacmak.com olarak sizlere kimseye anlatamadığınız sorunları özgürce, fikirlerinizi kısıtlamadan, çekinmeden ve kimliğinizi gizleyerek paylaşma ve fikir istişaresi yapacağınız bir sayfa oluşturmaya çalıştık. Üst menüde ki “Son Yorumlar” sayfası ile sürekli olarak evdenkacmak.com sitesine yazılan son cevap ve yorumları takip edebilirsiniz. Üye olmadan kolay kullanım özellikleri size kolaylık sağlamaktadır.Her konunun altında yorum yazmak ve yorum yazanlara cevap yazmak için oluşturulmuş özel yorum alanları bulunmaktadır. Diğer soru, görüş ve önerileriniz içinde yukarıda ki iletişim sayfasından bize yazabilirsiniz.


Evden Kaçmak mı Evden Ayrılmak mı?

18 yaşından küçüklerin evden kaçmasını doğru bulmadığımızı her fırsatta belirtiyoruz. Bu durumda 18 yaşının üzerinde ki insanlar içinde evden kaçmak sözü değil evden ayrılmak sözü doğru olur evet. Peki biz neden evden ayrılmak gibi bir site değilde evden kaçmak diye bir site açtık. bunun iki cevabı var;

  • İnsanlar evden ayrılmak ile isteklerini evden ayrılmak diye değil evden kaçmak olarak arıyorlar. Sadece evden kaçanlar 18 yaşının altında ki insanlar değil çoğunluk olarak evli kadınlar evden kaçtıkları için buda bir evden ayrılmaktır elbette ama bunlar araştırma esnasında ayrılmak olarak değil evden kaçmak olarak araştırma yapılır.
  • Diğer durum ise evden kaçmanın sadece bir ayağı hukuki ayağıdır. Hukuki olarak sorun yoksa evden kaçmak değil evden ayrılmak demek mümkündür elbette ama yetersizdir. Çünkü insanlar kocasından, ailesinden  ve sorunlardan kaçmayı da evden kaçmak çatısı altında tanımlıyorlar ve kültür olarak evden kaçmak diye bir çatı kavram oluşmuştur. Sadece tek bir soruna bağlı ya da bir yaşa özgü bir durum değildir evden kaçmak. 10 yaşında biri evden kaçabildiği gibi 80 yaşında ki bir insanında evden kaçtığını duyarız bazen. Sitemizde ise en çok evli bayanların evden kaçması ardından ise genç erkeklerin evden kaçması üzerine ziyaretler yapılmaktadır.

Evden Kaçmak


Tavsiyemiz

  • 18 yaşından küçükseniz evden kaçmayın
  • En küçük bir olayda evden kaçmayın
  • Sorunlarınızı önce aile içinde çözmeye çalışın olmuyorsa akraba ve arkadaş desteği ile çözmeye çalışın eğer resmi bir kurumla çözülebiliyorsa o yollardan çözmeye çalışın. Eğer yine de olmuyorsa bu noktada karar sizindir. Bizim kaç ya da kaçma deme durumumuz yoktur.
  • Evden kaçmanın genel sorunları kalacak yer gibiyken kişisel sorunları kişiden kişiye değişir mutlaka eş dost birileri ile evden kaçmanız üzerine istişare yapınız,
  • Evli birinin evden kaçmasını çok etik bulmamakla birlikte her durum için değil bu yorumumuz zorla evlendirilme sonuçlarında evden kaçmalar hakkında yine yorum yapmak istemeyiz.
  • İntihar ve evden kaçmak arasında kaldıysanız intihar dışında her seçenek düşünülebilir ama asla intihar olmaz. Çünkü hayat bir anlık size kötü davrandı diye pes etmek yanlış olur.