Evden Kaçmak

Evden kaçmak günümüz ailelerinin özellikle genç ve kadınların sorunudur. Aile içi şiddet gibi sorunlar insanları evden kaçmaya zorlamaktadır. Evden kaçmak kolay olmadığı gibi bir çok sorunları beraberinde getiren bir sonuçtur. Doğru planlama ile kaçılmadığı takdirde daha büyük sorunlar ile baş başa kalma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu yazımızda evden kaçmak ile ilgili sorunları ele alacağız.

Evden Kaçmak

Evden Kaçmak


Gençleri ve Kadınları Evden Kaçmaya İten Sebepler Nelerdir ?

Evden Kaçmaya iten sebeplerin neredeyse tamamı aile içi sorunlardır. İstisnai olarak başka sebepler meydana gelebilir ki o sebepleri de oluşturan yine ailevi sorunlardır. Herkesin ailesi bir olmamakla birlikte insanları evden kaçmaya zorlayan sebepler Baskı,Şiddet, Aşağılama,Reddetme,Taciz,Tecavüz,Kısıtlama Gibi sebepler önde gelmektedir. İnsanlar aile içinde ki sorunlarını adli yollardan çözemezler mi? Çözebilirler ama çözemeyecek olanlar var, çözülmeyecek sorunlar var.  Evden kaçmak konusunda yaşanan sıkıntılar oldukça fazladır. Tek bir çözümle ya da birkaç önlemle çözülemeyecek kadar karmaşık durumlar olabiliyor. Bütün bu çıkmazlar kişileri evden kaçmaya iten sebepler olarak karşımıza çıkar.


Evden Kaçtıktan Sonra Ne Yapılır

Evden kaçmış birisi kesinlikle önceden planlamış olması gerekir bu durumu. Aksi durumda geri dönülmez sorunlar oluşur. Evden kaçtıktan sonra kalacak yeriniz hazır olması ve çalışacağınız iş hazır olmalıdır. Bunları evden kaçmadan önce planlamak gerekir. Peki nedir bu planlar? evden kaçmak için ne yapmalıyım gibi sorularla sorunlarınızı çözmeniz önerilir.


Evden Kaçma Planları

Evden kaçmayı kafaya koydunuz başka çıkış yolu bulamadınız. Bu durumda önceden gideceğiniz şehri belirlemeniz gerekecek. Kalacağınız yeri ve çalışacağınız işi belirlemeniz gerekir. Evden ayrılırken yanınıza alabildiğiniz kadar para ve kullanabileceğiniz eşya almanız tavsiye alınır. Evden Kaçma taktiklerinize bütün bunları dahil edin. Evden Kaçma Planlarını iyi yapmak lazım.

Evden Kaçmak İstiyorum

Evden Kaçmak İstiyorum


Evden Kaçmak İstiyorum Nereye Gidebilirim

Evden kaçmak istediğinizde kesinlikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere ve Adana,Mersin gibi suç oranının yüksek olduğu şehirlere gitmeyin. evden kaçınca gidilebilecek yerler konusunda detaylıca araştırma yapın. Büyük şehirler yerine Konya, Kayseri, Afyon, Karaman gibi küçük ama sanayisi gelişmiş yerlere gidin. Böyle yerlerde iş bulma oranı daha yüksektir.


Evden Kaçarken Ne Alınır

Evden kaçarken yanınıza para başta olmak üzere günlük hayatta kullanacağımız kıyafetleri almamız yeterlidir. Bunun dışında ekstradan fazla eşyalar almanız sizi yoracak ve yavaşlatacaktır.  Evden kaçmak için fazla eşya götürmeyin.


14,15,16,17 ve 18 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum

14,15,16,17,18 yaşındayım ya da 18 yaşından büyüğüm evden kaçmak istiyorum diyenler için kısaca şu hatırlatmayı yapmak isterim. 14 ve 15 yaşında kesin olarak evden kaçmayın. 16 ve 17 yaşında ise sorunlarınızı önce aile içinde olmadı adli bir vaka olması durumunda adli mercilerle çözmeye çalışın. İlla ki kaçacağım diyenler için sitemizde ki sizinle ilgili konularımızı bulup okumanızı öneririz. 18 ve üzeri yaşlar için zaten bir sorun yok. Evden kaçmak değil evden ayrılmak denir aslında bu duruma. Ama yasaklar kanunlardan ibaret olmadığı için yine kaçarak gitmek tabusu yerleşmiş beynimize. 

14,15,16,17 ve 18 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum


Evden Kaçma Psikolojisi

Evden kaçmak öncesi ve sonrasıyla insanın dengesi alt üst eden bir yapıya sahiptir. Bu durum insanı hata yapmaya zorlar. Böyle bir duruma girdiğinizde planlarınızı belirli bir zamana yayarak kararlar alın. Yoksa bir anda aldığınız karar, öfkeyle yaptığınız işlerden zarar görebilirsiniz.


Gece Evden KaçmakGündüz Evden Kaçmak

Gündüz evden kaçma şansınız varsa gece değil gündüz evden kaçın. Çünkü gün dikkat çekmezsiniz ve sorun yaşamazsınız. Ancak gündüz mümkün değilse gecede evden kaçabilirsiniz. Bunun için gece evden kaçma planları yaparsınız ya da gündüz evden kaçma planları yaparsınız ve kaçarsınız.


Evliyim Evden Kaçmak İstiyorum

Yaşanan sorunlar sadece gençlere göre değildir. Evli insanlarda ve özellikle kadınlar da evli olmasına rağmen evden kaçma yollarını aramaktalar. Baskıdan Zulümden kaçan evli ya da bekar olsun fark etmez karşısına çıkacak sorunları önceden analiz etmesi ve ona göre çözümler üretmesi gerekir.Evliyken evden kaçmak bazı değişik sorunlar ortaya çıkarabilir. Bebek varsa onu götürmek suç olacaktır. Bununla ilgili sitemizde yazılarımızı arayıp yukarıdaki arama kutusundan inceleyin. Veya altınlar varsa bunlarda sorun olacaktır size.

Evden Kaçmak EvdenKacmak.Com

Evden Kaçmak EvdenKacmak.Com


Evden Kaçmak Suç mudur?

Türk ceza kanununda evden kaçmak diye bir suç yoktur ancak bebek ve altınları yanınızda götürmek size sorun olabilir. Bununla ilgili sitemizdeki diğer yazıları aratıp okuyabilirsin. Daha detaylı sorunlarda sorunlarını paylaş iletişim sayfası gibi yerlerden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Reşit olamayan bir kızın evden kaçması gibi durumlar duruma göre kıza değilde ona sahip çıkana suç olabilir ve ağır cezalar alabilirsiniz.


Evden Kaçmak Günah mıdır?

Evden kaçmak duruma göre günah, duruma göre mubah, bazen sevap bazende farz seviyesindedir. bu neden evden kaçıyorsunuz buna göre değişir. Sorunsuz bir aileden kaçan insanın anne babasını üzme hakkı yoktur. Sırf bu yönüyle bile günah oluşturabildiği gibi öz babası tarafından tecavüze uğrayan bir kız ya adli merciye başvurması ya da kaçıp kurtulması farz seviyesinde sayılabilir ve sevabını alabilir. Evden kaçmak tamamen neden evden kaçtığınıza göre değişen bir durumdur.


Evden Kaçma Anıları

Evden kaçma anılarınızı sitemizde yayınlamanızı isteriz. Evden kaçmak isteyen ya da kaçan insanların sorunlarını çözmeleri veya bir hata yapmamaları açısından böyle paylaşımlarınız olumlu olacaktır.


Evden Kaçmak İle İlgili Diğer Konular

14 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum, 15 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum16 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum17 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum, 18 Yaşından Büyüğüm Evden Kaçmak İstiyorum18 Yaşındayım Evden Kaçmak İstiyorum, Evden Kaçanlar ve Evden Kaçış, Evden Kaçarken Eşyaları Nasıl Çıkarabilirim, Evden Kaçarken Ne Alınır, gibi konuları sitemizde ki arama çubuğundan aratarak bulabilirsiniz.

Evden Kaçmak İstiyorum

Evden Kaçmak İstiyorum Yardım Edin diyen herkes için sorunlarınızı yukarıdaki sorunlarınızı paylaşın ya da iletişim sayfamızdan bizimle paylaşın, birlikte çözüm üretelim.Hiç Evden Kaçmak İstediniz mi? ya da Reşit Olmadan Evden Kaçmak nasıl birşey?, o zaman Evden Kaçmanın İpuçları iyi araştırın. Evden Kaçanlara Tavsiyelerimizi dikkate alın. Evden Kaçmak Doğru mudur? sorusunu kendinize göre yorumlayın. Bir Kaç Saatliğine Evden Kaçmaya benzemez bu durum ya da Bir Geceliğine Evden Kaçmak İstiyorum diyerek çıkılacak bir yolculuk değildir. Evden Kaçmak İstiyorum, Akıl Verir misiniz diye sorduğunuzda Evden Kaçmak Üzerine Sözlük Muhabbetlerini dikkate almayınız. Evden Kaçmak İstiyorum Fakat Kimsem Yok diyorsanız size sahip çıkacak birisini bulun. Evden Ayrılmaya Hazır mıyım? diye uzun uzun sorun kendinize. Reşit Bir Kızın Kendi İsteğiyle Kaçması konularını inceleyin. Evden Kaçmayı Düşünüyorum Ama Biraz da Korkuyorum diyen insanların evden kaçma hikayelerini inceleyin. Evden kaçmanın cezası kanunlarca olmasa da ailevi cezaları düşünün. Evden kaçayım derken evden kaçış cinayetine kurban gitmeyin. Evden kaçmak çözüm mü? kendinizce sorgulayın.

Yorumlar

2 Yorum - "Evden Kaçmak"

avatar
En Yeniler Eskiler
Emine Ak
Ziyaretçi
Emine Ak

Evden kaçmak ile ilgili yazınızı gayet güzel olmuş benim aklıma takılan bir konu var bir ara onuda yazarsanız sevinirim. Evden kaçınca hukuki olarak insanın yaşayacağı sorunlar adım adım yazarmısınız

Çile
Ziyaretçi
Çile

Evden kaçmak meselesine getirdiğiniz yorumlar için teşekkürler ben kendi fikrimden şunları eklemek isterim abuk subuk meselelerden evden kaçmak doğru olmadığı gibi ailelerinde baskıcı zalim tutumlarından vazgeçmeleri gerektiğini vurgulamak isterim