Evden Kaçmak ve YTS Mobese

Bu yazımız 18 yaşından küçük olup ta evden kaçmak isteyenler içindir. 18 yaşından büyük olanları etkilemez bu durumlar.

YTS Mobese ne demektir? Yüz Tanıma Sistemi Mobese demektir. Yani şehrin neredeyse her sokağına döşenmiş yüzünüzü tanıyıp polise uyarı veren kameradır.

Evden kaçmayla ilgisi nedir? 17 yaşında birini düşünün. Evden kaçtı gitti diyelim. Ailesi polise gidiyor ve polis sizin aranmanızı çıkarıyor. Aranması çıkan kişilerin bilgileri hemen mobeseye düşer. Siz sokakta geziyorsunuz bu kamera sizi gördü diyelim. Anında polis merkezine bu kişi bu sokaktan geçti diye uyarı veriyor ve en yakında ki polis hemen sizi gelip alıyor. Sistem böyle çalışıyor.

Evden Kaçmak ve YTS Mobese

Peki bu kameralardan kaçmanız mümkün değil midir? Suç örgütleri o kadar parası oldukları halde, kalacak evi oldukları halde, adamlarına oldukları halde bu kameralara yakalanıyor. Sizin ise daha ter temiz dünyanızla bu kameradan kaçmanız mümkün değildir. Bir örnek verecek olursak evden iş yerine gider her insan en az 3-5 tane bu kameraya düşer. Bir gün yaşadığınız şehirde gezmeye çıkın ve sadece bu kameraları sayın. Bir gezmede onlarca kameraya düşeceksiniz.

Kamerayı görünce saklanmak mümkün değil mi? Göz göze gelmek sözü vardır. Biriyle göz göze gelince karşıdaki de sizi görmüştür. Yani siz kamerayı gördüğünüzde o sizi çoktan polise bildirmiştir bile. Resminiz en yakında ki polisin elindeki telefona gelecektir. O an kaçarsınız ama artık hangi şehirde olduğunuzu biliyordur polis ailenizde öğrenir tabi. Ondan sonra o şehirdeki tüm kameralardan sizi anlık takibe alırlar ve polis operasyon yapar ve sizi yakalar. Zaten diğer şekilde kaçıl sa bile fare gibi gir bir delikten çıkma , çıkarsan da kenardan kenardan korka korka git gel hayat yaşanmaz. Zaten poliste buna müsaade etmez. 

Unutmayın 18 yaşından önce evden kaçan birisini zora sokacak olan sorunlardan sadece bir tanesidir YTS Mobese kameraları. Diğer sorunları saymadım bile çünkü sadece YTS Mobeseler bile sizin yakalanmanıza sebep olacaktır. Diğer sorunlarla birlikte ilerisini siz düşünün. Bu nedenle 18 yaşından önce kesinlikle evden kaçmayın 18 yaşına girmeyi bekleyin. 18 yaşına girerseniz aranmanız çıkarılmaz ve YTS Mobeseler size sorun olmaz. 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum - "Evden Kaçmak ve YTS Mobese"

avatar
En Yeniler Eskiler
Kaan
Ziyaretçi
Kaan

Evet arkadaşlar 18 yaşından küçük olup ta evden kaçmak işi çıkınca ciddi sorunlar oluyor yts açısından. Hemen uyarı veriyor polise.

Miyase
Ziyaretçi
Miyase

18 yaşına girince mi arama çıkartılmıyor 18 yaşını doldurunca mı?

Ayşe
Ziyaretçi
Ayşe

Bizim ülkemizde yaş hesaplaması şöyle yapılıyor. Bir yaşı bitirince o yaşa girmiş oluyorsun.
Yani 18 yaşını tamamlaman lazım

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

17 yaşındayım evden kaçmak istiyorum şimdi bu yts kameralar beni görünce nasıl haber veriyor nasıl tanıyor beni öyle şey mi olur. İnsan insanı tanımaz. Gözlük takarım vs bir şekilde kurtulurum. Kamera neymiş.

Yücel
Ziyaretçi
Yücel

Cenazede takılan o büyük kara gözlülerden takarak gezmeniz lazım. küçük gözlük işe yaramıyor. Büyük siyah gözlüklerle de gezilmez ki polis durdurur hayırdır kardeşim çıkar kimliğini der orta akalırsınız. Şapka bile taksan polis durduruyor