Evden Kaçmak İstiyorum

evden kaçmak istiyorum

Aile içi sorunların evden kaçmaya zorladığı gençler ve evli kadınlar evden kaçmak istiyorum sorusu ile evden ayrılmayı kafasında planlamaya başlıyorlar ve evden kaçmak ile sonuçlanıyor. Peki aile içi sorunları bu denli zorlayan sebep nedir. Hiç bir anne baba ya da koca bu kadar aile içi şiddeti ya da aile içi sorunları dayatıyor olmamalıdır. İllaki toplum içerisinde ruhsal olarak sorunlu insanlar olmakla beraber evden kaçan insanların çoğunluğu normal ailede yaşayan insanlardır. Yani evden kaçmak sadece ruhsal sorun yaşayan insanların olduğu ailelerin değil daha ziyade otoriter ailelerin çocuklarıdır. Gençlerin bu noktada dile getirdiği sorunlar arasında kızlar için ailem beni dışarıya salmıyor ve kısıtlıyor oluyorken erkekler için her şeyime karışıyorlar şikayetleridir. Peki evden en çok kaçan evli kadınların şikayetleri nelerdir? Neredeyse tamamı şiddet. Yani toplum olarak şiddete meyilli gibi görünüyoruz. Evet aslında şiddete meyilli insanlar değiliz ama mesele aileye gelince şiddet uygulamaktan çekinmiyoruz. Niye mi? Kontrol etmek için. Yeteri kadar paramız olmadığında aile içi çıkan sorunlar erkeği kontrol etmek amacıyla şiddete yönlendirir. Ya da bilgi birikimi az olan ailelerde çocukları kontrol etmek için şiddete eğilim mevcuttur.

evden kaçmak istiyorum

evden kaçmak istiyorum kız

Toplum içerisinde en fazla baskıya maruz kalanlar kızlardır ve en fazla baskıya uğrayan kızlar en fazla sorun çıkaran kız tipi olarak karşımızda durur. Bazı aileler kızını daha 4-5 yaşından itibaren aşırı seviyede kısıtlamaya başlıyor ve kız 10-12 yaşlarına geldiğinde uzman bir yalan, bahane makinasına dönüşüyor. Bu kız 18 yaşına geldiğinde ise kontrol etmek zordur ve aile bu kızı sadece şiddet ve kısıtlama ile baskı altında tutmaya çalışır. Sizce işe yarar mı? Yarasaydı zaten 4-5 yaşında ilk kısıtlama olduğunda işe yarardı ve kısıtlamayı kaldırırdınız olurdu biterdi. İşe yaramamış ki 18 yaşına kadar kısıtlama ve şiddet uyguladığınız halde halen fırsat bulunca yapmak istediğini yapar. 18 yaşına gelipte hukuki haklarını eline alan bir kızı ise artık kısıtlamak ya da şiddet uygulamak mümkün değildir. Bu durumda ise evden kaçma durumları sıklıkla görülmektedir.

evden kaçmak istiyorum erkek

genç erkekleri evden kaçmaya iten sebepler arasında çoğu zaman şiddet gelir. Bazı aileler erkek çocuklarına o kadar ağır şiddet uyguluyorlar ki genç erkek hem hazmedemiyor hemde artık dayanamıyor. Erkekler en kırılgan zamanlarını gençliklerinde yaşarlar. Bu durumda ise uygulanan şiddet genç erkekleri evden kaçmaya zorluyor.

evden kaçmak istiyorum evli kadın

Evli kadınlarda aynı diğerleri gibi aile içi şiddetten dolayı evden kaçmayı isterler çoğunluk olarak. Evden ayrılmak konusunu düşünmeye başlamış bir kadının ise o evliliği devam ettirmesi neredeyse imkansızdır.

evden kaçmak istiyorum evli kadın

14 yaşındayım evden kaçmak istiyorum

14 yaşında bir insanı evden kaçmaya zorlamak gerçekten akıl işi değildir. bir aile düşünün 14 yaşında ki bir insandan ne ister ki şiddet ve kısıtlama uygular. Okul için mi? Çalışmak için mi? Yani 14 yaşında ki bir insanı evden kaçmaya zorlamak gerçekten yanlıştır. Bırakın artık şu gençleri. Evden kaçma eğilimi ya da evden kaçma hastalığı olan gençleri kastetmiyorum burada. Ama bazı aileler var ki kan akıtana kadar, kemiklerini kırana kadar dövüyor 14 yaşında ki çocuğunu. Sebep? Bırakın gitsin her hatayı yapsın. Ne yapabilir ki? Cinsel olarak bir şey yapamaz öyle bir şey olursa kimse devlete hesap veremez. Namusu dışında da bir zarar zaten gelmez. İstisnalar hariç olmak üzere 14 yaşında bir genç evden kaçmışsa kız yada erkek fark etmeksizin suçlu ailelerdir.

15 yaşındayım evden kaçmak istiyorum

15 yaşına giren birisi artık dünyayı algılamaya ve farklı aileler, farklı hayatlar olduğunu anlamaya başlamıştır. Kendi ailesi içerisinde ki şiddet ve kısıtlama durumları diğer ailelerde olmayınca bu sefer 15 yaşında ki genç kendi içerisinde bir çelişki yaşamaya başlar. Sorgulamaya başlar ve genç bu durumları sorguladıkça ailesi tarafından kontrol amaçlı ya da başka sebeple daha da fazla kısıtlanmaya ve şiddete maruz kalır bu durumda ise dahada aileden kopuş başlar. Bu böyle devam eder ve bu durumla nasıl baş edeceğini bilemeyen aileler ise işin iyice kötüye gitmesine sebep olurlar. Sonunda ise geçin evden kaçması ile sonuçlanır.

16 yaşındayım evden kaçmak istiyorum

16 yaş hukuksal ikinci aşama sınırıdır. 12 yaş birinci sınırdır 12 yaşından önce işlediğiniz suçlardan size ceza verilmezken 12 den sonra verilir gibi. 16 yaşı da aynı bunun gibi hukuksal bir sınırdır. 16 yaşından gün almış bir kız kendi isteği ile kaçarsa ve ilişkiye girerse mesela şikayete bağlı olmak şartıyla onunla kaçan erkek 4-5 yıl gibi ceza alırken 16 yaşından küçük birini kaçırdığınızda 20 yıl gibi çok yüksek cezalar alırsınız. Bu yönüyle 16 yaşı gençleri kısmen hukuki olarak özgürlüğünün sağlandığı bir yaştır. Çalışmada da sanırım 16 yaşına giren birisi sigortalı olarak çalışabiliyordu.

17 yaşındayım evden kaçmak istiyorum

17 yaşına gelmiş gençler en çok evden kaçmak isteyen genç grubudur. Bu konuya dikkat etmeleri gerekir. Neden 18 yaşını beklemezler bilemiyorum ama 17 yaşını nasıl beklediyseniz bence 18 yaşını da öyle beklemelisiniz. bu süreçte kendinizi geliştirmeli ve planlar yapmalısınız. Ne kadar uzun süre plan yapılırsa o kadar iyi olacaktır.

18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum

18 yaş gençlerin hukuki özgürlüklerine kavuştukları yaştır ancak erkekler için askerliği bitirmeleri gerekir. Çünkü askerlik çıkınca eğer evden ayrı yaşıyorlarsa sorun yaşamaları ve yalnız kalmaları muhtemeldir. Buda onlara çeşitli sıkıntılar yaşatacaktır. Kızlar için askerlik olmadığı için daha şanslılar tabi ki. 18 yaşına giren birisi evden ayrılmak ve kendi hayatını kurmak için gerekli olan hukuki haklara sahiptir.

18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum

evden kaçmak istiyorum ne yapmalıyım

Evden kaçmak isteyen birisi öncelikle 18 yaşına girmeli. Kalacak bir yer ve çalışacak bir iş bulmalıdır. Hepsi bu kadardır. Daha detaylı bilgi için sitede arama yaparak evden kaçmak için ne yapmalıyım konularına ulaşabilirsiniz.

evden kaçmak istiyorum nereye gidebilirim

Evden kaçmak için 18 yaşına girmişseniz yine evden kaçtığınızda nereye gideceğiniz ile ilgili sitemizde evden kaçınca nereye gidilir gibi birçok yazımız bulunmaktadır.


Aile içi sorunlardan bunalan insanlar evden kaçmak isterler. Bu durumda ise araştırma yapma gereği duyarlar ki en doğru olanı da budur. Ben bunaldım hadi evden kaçıyorum demekle olmaz. Evden kaçmak isteyen kişi bu yazımızı çok dikkatli okumalıdır. Evden kaçmak 18 yaşına gelmiş herkesin bir çeşit hakkıdır. Aileniz eğer ciddi düzeyde sorunluysa ve sizi de bu sorunlar içinde perişan edeceklerse farklı yollar aramak elbette sizinde hakkınızdır. Evden kaçmadan önce birkaç durumu iyi anlamak lazım

  • Evden kaçmanın en kötü hali geri gelmeniz ya da getirilmenizdir. Kızsanız Or..pu damgası, erkekseniz şerefsiz damgası yersiniz. Bu nedenle geri dönerim düşünceniz varsa evden kaçmak ile ilgili tüm planlarınızı unutun ve evden kaçmayın.
  • Sorunlarınızı zile içinde konuşarak ya da farklı bir şekilde çözebiliyorsanız en kolay yolu budur, bunu deneyin. Eğer aile içinde değilde resmi yollardan bir çözüm olacaksa resmi yolları deneyin. Yok ikisinden de çözüm olmaz ben kaçmayı kafaya koydum diyenler için yazımızı okumaya devam etsin.
  • Evden kaçmanın iki önemli ayağı vardır. Bunların ikisi de yoksa evden kaçmayın ya da bulana kadar erteleyin. Birincisi para. Sizi kimseye muhtaç etmez, size kalacak yer bulur, karnınızı doyurur, sorunlarınızı çözer. Parası olmayanlar için İkinci ayağı ise Size sahip çıkacak birisidir. Eğer size sahip çıkacak birisi varsa parayı bulursunuz, size kalacak yer bulur ve karnınız doyar. Sizde bu sürede kendinizi toplarsınız. 
  • Evden kaçmanın önemli iki ayağını oluşturan para ve size sahip çıkacak birisi yoksa o zaman İnternet’ten bir başka şehirden tanışacağınız birisi size sağlam bir dost olabilir.  Evdenkacmak.com olarak ta çok sık rastlanan bu sorun için Ücretsiz kalacak yer dayanışma sayfasını açtık. Orada kalacak yeri olanlara ulaşmak için iletişim adresinizi listeye ekletebilir ya da adresini eklemiş kişilerle irtibat kurabilirsiniz. Bu şekilde birlikte haraket edebileceğiniz bir arkadaşa sahip olabilirsiniz.
Evden Kaçmak İstiyorum

Evden Kaçmak İstiyorum

  • Evden kaçmak için yine önemli bir konuda evden kaçmak istediğinizi ve sorunlarınızı mutlaka biriyle paylaşın onunda görüşlerini alın. Başka birisi sizin sorunlarınıza ve evden kaçmak istemenize daha farklı bir bakış açısıyla bakacaktır ve daha farklı çözümler ortaya koyacaktır. Evden kaçmak konuları ve bazı özel sorunlar herkese anlatılmaz ama onun içinde aşağıdan yorum kısmından kim olduğunuz belli olmadan her türlü sorununuzu anlatabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. evdenkacmak.com ziyaretçileri evden kaçmak konusunda tecrübeli oldukları için en doğru cevapları da yine onlardan alırsınız. Ayrıca yukarıda ki sorunlarını paylaş ya da iletişim sayfasından aynı şekilde bize de sorabilirsiniz.
  • En azından 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşının altındaysanız evden kaçmanız geri dönüş ile biteceği için yanlış olur. Yüz tanıma sistemi olan mobeseler sebebiyle polisten kaçmanız mümkün değil. Suç örgütleri o kadar paraları oldukları halde adamları evleri oldukları halde kaçamazken sizin kaçabilmeniz mümkün değildir. Hem bu size zarar verir.
  • 18 yaşından küçüğüm diye bana yapılanları kabul etmek zorunda mıyım diye düşünmeyin. Eğer ciddi bir sorun varsa ağır şiddet, taciz, ya da ağır kısıtlamalar gibi Alo 183 ü arayın ve devlete her şeye anlatın gelsinler sizi alıp 18 yaşına kadar yurda koysunlar. Ama tabi öyle herkesi de yurda koyamazlar. Ciddi sorunlarınız olmalıdır. Annem ya da babam beni dövdü onlarla yaşamak istemiyorum gibi bir sebep olmaz tabi. Aile sosyal il müdürlüğünden memurlar gelecek polisle birlikte seni alıp götürecekler belki soracaklar size sorun nedir diye? İşte orada yalan olmayan ciddi sorunlarınızı anlatmanız lazım.
  • Son olarak ta evden kaçmak istiyorum diyen birisi kesin son bir kara vermesi lazım ve  asla acele etmeden planlarını yapması ve uygulamaya koyması gerekmektedir.

Evden kaçmak istiyorum diyen birine sakın kaçma diyemeyiz çünkü bazı aileler yaşanacak gibi değiller. Bu nedenle karar tamamen sizin iyi düşünün sizin için en iyi olana karar verin. 

Yorumlar

13 Yorum - "Evden Kaçmak İstiyorum"

avatar
En Yeniler Eskiler
Gizli
Ziyaretçi
Gizli

1-2 senedir deli gibi aşık olduğum çocuk var ve annem onu istemiyor ben dayakta yedim sözlü hakarete de uğradım ve kendimi bildim bileli baskı otoriter bir ailede yaşıyorum yaşım 19 erkek arkadaşım da her şeyi biliyor ve bana kaçıp ona gelmemi bakacağını söyledi kafamda dönüp duruyor ve emin olamıyorum

Tuna
Ziyaretçi
Tuna
Kaçma. Bunu sana kaçma nasihatı yapmak için demiyorum. Kaçarak evlenilmez. Günümüz artık buna uygun değil. Herkesi karşına aldın gittin evlendin diyelim. Seni aldattığında nasıl bir duyguya kapılacaksın? Tek başıma kaçıp ayaklarımın üzerinde duracağım filan desen kaç derim ama bir erkeğe evlenmek konusunda güvenip kaçmak seni yüzde yüz pişman edecek. O her yanlış yaptığında sen bunu yemek zorundasın kimseye anlatamazsın. Ki yapacak. Kadın doğası gereği dertleşecek birini arar annenle dertlerini konuşamazsın. Kocam diyerek kaçtığın erkek ise her erkek gibi dert dinlemeyi sevmez. Yani art niyetli olduğundan değil sadece doğası gereği bile seni pişman eder. Sende doğan gereği annene ihtiyaç duyacaksın ve… Devamını Oku »
Gizli
Ziyaretçi
Gizli

Mesleğimi elime alacağım yani şöyle ki hem okulumu okuyup hem onunla aynı evde yaşamayı istiyorum kendi mesleğimi edinip paramı kazanmış olacağım bu yöntem de mi çaresizce

Tuna
Ziyaretçi
Tuna

Eğer buna izin verirse süper olur. Buna benzer başarı hikayelerini çok duydum. İş kadını olmuş kendi akrabaları da yanında çalışan kadınlar.

Gizli
Ziyaretçi
Gizli

Oda bunu istiyor ben hayallerimi geleceğimi kendi paramı kazanmak istediğimi hep söylüyorum oda buna destek çıkıyor anlicağınız ikilemde kalmamın sebebi acaba yalnış mı düşünüyorum diye

Tuna
Ziyaretçi
Tuna

Bir erkek doğası gereği kendinden daha zengin, daha yetenekli, daha sevilen bir kadınla sorun yaşar. Sana evet destek olurum diyor ama bu tabi ki maske bir söz. Evlenme konusunda samimi ise destek konusunda değildir. Sen kocaya kaçmak olarak düşünme soruyu ben evden kaçmak istiyor muyum diye sor kendine. Buradan düşünmeye başla. Yoksa bir başkasına güvenip te evden kaçılır mı birde anne ve babaya ihanet ederek. Yarın seni pişman ederse ne yaparsın nasıl bakarsın yüzlerine.

Gizli
Ziyaretçi
Gizli

Ne demek istediğinizi anladım. Aileme he üniversite okuyup hemde onunla aynı evde kalmak isteğimi dile getirsem sizde baskıcı bir ailede olumlu bir yanıt alır mıyım?

Tuna
Ziyaretçi
Tuna

Baskıcı aile değil marjinal aileler bile bunu olmayacağını söyler.
Erkeğin doğasını anlamadan sadece kendi bakış açına göre düşünüyorsun.
Bu hata yapmana sebep olacaktır.
Nasıl mı? Sen üniversiteye gideceksin ve bir erkek kıskançlık krizine girmeyecek. bu mümkün değil.
Sen bir iş kadını olacaksın ve işin doğası gereği erkeklerle içli dışlı olacaksın ve bir erkek kıskançlık krizine girmeyecek. Bu mümkün değil.

Burcu
Ziyaretçi
Burcu

18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum ancak bu suç mu_ kanunen başıma bir şey gelir mi bilmiyorum.başka da sorunlarım var. Size yazdım sorunlarımı ilgilenirseniz sevinirim.

tarik
Ziyaretçi
tarik

19 yasindayim evden kacmak istiyorum kafama takilan sorunlar var. Size yazdim yardimci olmanizi istiyorum.

veli uslu
Ziyaretçi
veli uslu

Evden kacmak istiyorum diyen birisi elbette kacmali. Cunku evden kacmasina sebep olan durumdan kurtulmasi gerekir

Kartal Konya
Ziyaretçi
Kartal Konya

Kötüye kullanılıyor mu Çünkü eğer iseniz, polise veya güvenebileceğiniz birine gitmelisiniz. Ailenin sizi anlamadığını düşünüyorsanız ya da sevdikleri şekilde sevmiyorsanız onlarla konuşun. Onlara duyguların ne geçtiğini anlat. Ailenin anlamasını sağlar ve belki de bir uzlaşmaya varabilirsin

Betül Dere
Ziyaretçi
Betül Dere

Bu neden evden kaçtığının sebebine bağlıdır, ancak bunun iyi bir karar olmadığını düşünüyorum, bazı olgun arkadaşlarınızdan veya size yardımcı olacak bazı destek kuruluşlarından yardım isteyebilirsiniz. Bence evde olan her türlü sorundan kaçmak, nereye giderseniz gidin sizi barışçıl bir hale getirmeyecektir.