Evden Kaçmak İstiyorum Nereye Gidebilirim

evden kaçmak istiyorum nereye gidebilirim

Evden kaçmak istediğinizde karşınızda ciddi bir sorun olarak nereye gideceğiniz sorunu durmaktadır ve evden kaçmak isteyen birisi için en önemli sorun budur. Siz ise bu sorunu çözmeden evden çıkamazsınız. Aksi takdirde otele tonla para vermek ya da sokakta kalmak zorunda kalabilirsiniz. Peki evden kaçtığınızda nereye gidebilirsiniz. Bir akrabanıza, arkadaşınıza, kadın sığınma evine gidebileceğiniz gibi tek başınıza bir ev kiralayadabilirsiniz. Burada önemli olan sizin evden kaçtığınızda kendinize çizdiği yoldur. İleride nasıl bir hayat kurmak istiyorsunuz buna göre şuan ne yapıyorsunuz. Nereye gitseniz bu hedeflerine daha yakın olursunuz gibi planlamalar ile en doğru sonuca varmak mümkündür. Evden ayrıldığınızda her yere gidebilirsiniz ama doğru yere gitmek sadece düşünmeyle ve araştırma ile elde edilebilir. Nereye gittiğiniz kadar nerede kalacağınızda önemlidir. Kadın sığınma evleri, akraba evi ya da arkadaşınızın evi seçenektir elbette ama hiçbirisi uzun vadeli seçenek değildir. Kendinize daha uzun süre kalabileceğiniz bir yer bulmak zorundasınız. Çünkü akraba ya da arkadaş yanında kalmanız durumunda bir süre laf olmaya başlayacaktır. Kadın sığınma evleri ne kadar süre izin veriyor kalmanıza bilgim yok ancak onlarda siz gelişmeye ve çalışmaya başlayınca sizin orada kalmanıza izin vermez diye düşünüyorum yoksa tüm kadınlar evden kaçar bedava kalacak yer gider çalışır, çalıştığımı da yerim diye hesapla hareket ederler yoksa. bu sebeple kendi kalacak yeriniz dışında hiçbir kalacak yer sürekli olmadığı gibi sizin gelişiminize bu yönüyle izin vermez engel olur. Evden ayrılmak yani kaçmak isteyen birisi için en önemli konu nereye gideceği konusu olduğundan nereye gideceğinizi belirlerken bunları göz önüne almalısınız. Sizi hedeflerinize en yakın tutacak yer sizin gidebileceğiniz yer olmalıdır.

Evden Kaçmak

Evden Kaçmak İstiyorum Nereye Gidebilirim

evden kaçmak istiyorum hangi şehre gidebilirim

Tek başınıza bir yere gitmek istediğinizde önce hangi şehre gideceğinizi belirlemenizdir. Netice aynı şehirde kalmanız biraz mümkün olmayabilir. Bu durumda ise bulunduğunuz şehirden daha küçük bir şehre gitmeniz sizin faydanıza olacaktır. Mesela aydın şehrinde yaşayan birisi direkt İstanbul’a giderse ister istemez hem maddi olarak zorlanacaktır hemde kültür ve yetenek farkı sizi zorlayan etmenler olacaktır. Ancak Kayseri şehrinden daha küçük olan Karaman şehrine kaçan birisi hem maddi olarak daha az zorlanacak hemde kültür ve yetenek olarak bir fark görmeyecektir. Hem yakın bir şehir hem daha küçük şehir tercih edilebilir. Herkes için genel bir durum mudur bu konu? Hayır. Bazı insanlar sorunlara aldırmadan mücadele etmeyi severler. Bu durumlarda gideceğiniz şehri sizin mücadele ruhunuz belirleyecektir. Ancak bizim her zaman tavsiyemiz evden kaçmak istediğinizde yakın ve daha küçük bir şehri tercih etmenizdir. Birde şu vardır bazı şehirler ucuzdur ve işçiye ihtiyaç duyarlar. Mesela Konya, Kayseri, Afyon, Kocaeli, Bursa, Balıkesir gibi şehirlerden küçük olanı da ar büyük olanı da var ama hepsinin kültür seviyesi ve insan yapısı birbirine yakındır. Buralarda çalışmakta kolaydır. Çünkü böyle şehirler insan sayısına göre sanayileri gelişmiş olan şehirlerdir.

evden kaçmak istiyorum nerede kalabilirim

Evden ayrılan birisinin nerede kalacağı önemlidir çünkü bundan sonra yapacağı tüm planları bunaa göre belirlemek zorundadır. Mesela kadın sığınma evinde kalacak birisi gerçi kısa sürede çıkması ihtiyaç olacak ama yine de planlarını bu yönde yapmak zorundadır. Ya da bir akrabasında kalacak birisi tüm planlarınızı buna göre yapmak zorundasınız. Birde evden kaçtığınızda bir başkası yanında sığınma evinde ömür boyu kalamzsınız hem bu sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaz hemde diğer insanlar buna razı olmazlar. Çünkü insanlar evde yalnız kalmak isterler. Toplum olarak evde baksırla gezmeyi seven insanlarız bu gibi alışkanlıklarımız ise bir başkasını evimizde uzun süre misafir etmemizi engellemektedir.

evden kaçmak

evden kaçmak istiyorum nerede kalabilirim

evden kaçmak istiyorum nereye gidebilirim kız

Evden kaçmak isteyen bir kız için gidilebilecek ya da kalınacak yerler daha sorunludur. Bir akrabanıza gitseniz de sürekli orada kalamazsınız. Sokakta da kalamazsınız. Kadın sığınma evine gitseniz orada da ömür boyu kalamazsınız. Evden kaçan bir kız kendine kalacak bir yer temin etmek zorundadır. Gidebileceği şehirleri zaten yukarıda anlattık. burada kalacak yeri de belirlemesi gerekir. Her şartta kendinize ait bir eve ihtiyaç duyacağınız için paraya ihtiyaç duyacaksınız ve bu konuda sağlam bir işe ihtiyacınız olacak. Çünü bir evin masrafı özellikle büyük şehirlerde normal değildir. Bir tek maaşla karşılanmayacak kadar yüksektir. Eğer bir öğrenci evine gitme ihtimaliniz varsa bu sizin için bir seçenek olacaktır.

evden kaçmak istiyorum nereye gidebilirim erkek

Evden kaçan yani evden ayrılan bir erkeğin ev bulması kısmen daha kolaydır. Bekar evleri ve öğrenci evleri bu konuda bir fırsat olmakla birlikte hiç kalacak yeriniz olmasa da bu konuda fazla sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Evden kaçmak ne kadar sıkıntılı olsa da bir erkek için daha kolay ve sorunsuz geçecektir. Tabi ki tavsiyemiz evden ayrılmadan sorunlarınızı çözmenizden yanadır elbette ama illaki evden kaçacaklar konusunda da önlem almak zorundasınız.

Yorumlar

24 Yorum - "Evden Kaçmak İstiyorum Nereye Gidebilirim"

avatar
En Yeniler Eskiler
gizli
Ziyaretçi
gizli

Ben de evden kacmak istiyorum bi is bulup calisirsam cok iyi olur nornalde derslerim cok iyi ama annem surekli evlen diye baski yaptigi icin konsantre olamiyorum psikolojim bozuldu lutfen yardimci olun ev arkadasi da ariyorum aylik maasin 350 tl yardimci olur musunuz

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Kaç yaşındasın?

Gülay
Ziyaretçi
Gülay

Bende kaçmak istiyorum nasıl irtibat kurabiliriz?

Merve
Ziyaretçi
Merve

Hemcinsinim benimle irtibata gec goruselim tabi istersen bana mail at ******@gmail.com

Goktug
Ziyaretçi
Goktug

Ankara’da yalnız yaşıyorum, yurt dışından geldim, çalışıyorum ve yurt dışından da aylık maaşım var, benimle kalmak isteyen olursa mail göndersin, ama macera arayanlar değil iyi insanlar gelsin.

Ilker
Ziyaretçi
Ilker

Abi bana iş bulmada yardimci olurmusun. Yolsuz ipsiz sapsız birisi değilim. Sana sorun çıkarmam. Rahatsız olursan da giderim. Yardıma ihtiyacım var.

Sinem
Ziyaretçi
Sinem

19 yaşındayım evden kaçmak istiyorum ancak nereye gideceğim konusunda sıkıntılarım var yardımcı olur musunuz. Mail adresim yorumumda yazıyor. Dönüş yaparsanız sevinirim.

Umut
Ziyaretçi
Umut

Mailini atsana

Leman
Ziyaretçi
Leman

Merhaba. 24 yaşındayım arkadaşımda 21 yaşında iki kızız. Evden kaçmak istiyoruz. ailevi sorunlarımız var ve artık dayanılma boyutlara geldi sıkıntılar. Ancak ne yapacağımız hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ne gibi sorunlar oluşur bilmiyoruz. Size yazdım iletişimden mail adresimi Leman olan

Yücel
Ziyaretçi
Yücel

Merhaba 18 yaşına yeni girdim evden kaçmak istiyorum. ailevi sorunlar yüzünden artık evde durmam mümkün değil. Evden kaçmak istiyorum ama ne yapacağımı ne olacağını vs. hiç bilmiyorum. Size yazdım iletişimden yardımcı olursanız sevinirim.

Suzi
Ziyaretçi
Suzi

23 yaşındayım evden kaçmak istiyorum bartında yaşıyorum aile içi sorunlar bıktırdı canımdan ya kaçacam ya öldürecem kendimi artık ama nasıl yapacağım konusunda bir fikrim yok Korkuyorum aslında bir yandan da kaçmaktan. En çokta evden kaçınca nereye gideceğimi bilmiyorum

Sinem
Ziyaretçi
Sinem

19 yaşındayım Ardahan’da yaşıyorum aile içi sorunlarım var evden kaçmak istiyorum ama nereye gideceğimi ne yapacağımı nasıl olacağını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Yukarıdaki iletişim sayfasından da size mesaj gönderdim yardımcı olursanız sevinirim.

İspir
Ziyaretçi
İspir

18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum nereye gidebilirim yardımcı olursanız çok zor durumdayım.

Dilek
Ziyaretçi
Dilek

Merhaba mail adresimi gönderdim size acilen evden kaçmak istiyorum yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Acilen gitmem kurtulmam lazım. Yaşım 19.

Yasemin
Ziyaretçi
Yasemin

27 yaşındayım evlendim boşandım çocuğum yok ailevi sıkıntılarım var. Kaçmak istiyorum ancak nasıl kaçacağım ne yapacağım konusunda bir çok -sorunum var. Özel mesajda yazdım yardımcı olursanız sevinirim.

Seda
Ziyaretçi
Seda

Bana mesaj gelmedi sanırım ben yanlış girdim mail adresimi tekrar düzelterek girdim.

Seda
Ziyaretçi
Seda

Bende evden kaçmak istiyorum aile içi sorunlar yüzünden bazı sorunlarım var ama size yazdım yardımcı olursanız.

irfan oksuz
Ziyaretçi
irfan oksuz

Aynen buyuk sehirlerden uzak durun yeter. Gerisi kolay evdn kacmak icin

Handan Kara
Ziyaretçi
Handan Kara

Bunu yaparsam geride ne bırakacağımdan vazgeçip kendimden isteyeceğim ve gelecekte kendim ya da çevremdekiler için daha iyi bir değişiklik yapmak için hepsini kaybetmeye değer midir. Özellikle genç bir yetişkin iseniz, bir şey söylemeden uzaklaşmak, çoğu ailede panik yaratabilir; bu yüzden lütfen akıllıca seçin ve en iyi çözümün geçebileceğini umarım.

Nuri Tokuş
Ziyaretçi
Nuri Tokuş

Kaçmak fazla işe yaramaz. Plansız Çıkarsanız geri dönmek zorunda kalırsınız ve insanlar onları terk ettiğiniz için size kızacaktır.

Kazım Kar
Ziyaretçi
Kazım Kar

Hayır. Ailenizin, arkadaşlarınızın, akrabalarınızın ve sizin için uygun diğer kişilerin desteği ve rehberliği olmaksızın hayat çok zor ve zahmetlidir.

Mahmut Yıldız
Ziyaretçi
Mahmut Yıldız

evden kaçmak için neden gereksiz? sanki bir aile problemiymiş gibi geliyor, değil mi? 🙂