Evden Kaçmak İçin Ne Yapmalıyım

evden kaçmak

Evden kaçmak nedir? evden kaçmak genelde ailevi sorunlar neticesi gençler ya da evli kadınların sorunlardan kurtulmak için evi terk etmesi durumudur. Evden kaçmak hakkında detaylı bilgileri teker teker açarak detaylıca anlatalım.


18 yaşında evden kaçmak

aile içi sorun yaşayan insanların evden kaçmak için beklediği yaş olarak bilinir çünkü 18 yaşına giren birisine kanunlar karışmaz. Ev kiralama, telefon hattı almada ve bir iş girip çalışmada gerekli bir standarttır 18 yaşına girmek. Aksi durumda bir otelde bile kalamazsınız.

17 yaşında evden kaçmak

17 yaşı her açıdan kritik bir yaştır. Ailesiyle sıkıntı yaşayan insanların kendi ayakları üzerinde durmayı planladıkları bir yaştır. Bazen hata yapılıyor tabi ki bu yaşta. En çok yapılan hatalardan bir tanesi 18 yaşına girmeyi beklemeden evden kaçmak diğeri ise yanlış hesap yaparak 18 yaşına girdiğini sanıp evden kaçmaktır.

16 yaşında evden kaçmak

16 yaşında birisi evden kaçmak istediğinde oturup düşünmelidir. Çünkü bu bir hatadır. Mesele sadece 18 yaşından küçük olmanız meselesi değildir. 16 yaşında birinin hayatla mücadele etmesi hem zordur hemde mutlaka bulunup geri getirileceği bir işe kalkışmak çok doğru olmaz.

15 yaşında evden kaçmak

15 yaşında olup ta evden kaçmak son derece yanlıştır. Bir benzetme yapacak olursa devlet diyor ki bir insan doğduğunda 15 yaşını bitirene kadar benimdir ailesi bile karışamaz diyor. Yani evden kaçtınız ve davalık oldunuz bir şekilde insanların başını yakarsınız çünkü şikayetçi devlet oluyor. Aileniz size kızmasa bile, size sahip çıkanlara kızmasa bile devlet acımaz. Bu ne demek mi oluyor? !5 yaşında evden kaçtığınızda devletten korkusundan ceza almamak için hiç kimse size sahip çıkamadığı gibi sizi devlete bildirmek zorundadır.

14 yaşında evden kaçmak

14 yaşı bunalımlar yılı olarak meşhurdur. Ergenliğin tam ortası. Bir okyanusun tam ortasında bir teknede mahsur kalmış gibidir sorunlu bir aileye sahip gençler için. Bu durumda sadece gülümsemek lazım. Başımıza gelen acıya da gülümsemek lazım ileride ağlamamak için.  Ada görünene kadar hayattan zevk almaya bakmak lazım. Madem sorunlu bir ailede dünyaya geldiniz bununla mücadele etmek lazım. Eğer ciddi sorunlarınız varsa telefondan hemen 183’ü arayıp devlete de anlatmak lazım tabi ki sorunlarımızı bunu ihmal etmek olmaz.

evden kaçmak


evden nasıl kaçılır

evden kaçmak istediğinizde bekar birisi için üç farklı sorun çıkar karşınıza genel sorunlar ve kişisel sorunlar. Genel sorunlar malumunuz kalacak yer, çalışacak iş gibi herkesin planlaması gereken durumlar. Özel sorunlar ise sizin yaşınızdan cinsiyetinize, aile yapınızdan akrabalarınızın yapısına kadar sadece size özel sorunlar oluşturabilecek etkenlerdir. Bunları tespit ederek evden kaçmayla yani evden ayrılmayla ilgili nasıllarınızı anlamaya başlarsınız. Yani evden nasıl kaçılır sorusunun cevabı size özeldir sizin tespit ve çözümünüze muhtaçtır.

gece evden nasıl kaçılır

evden kaçmak isteyenler gece evden kaçmayı planlarlar çok yanlış olmasına rağmen artık bayramda el öpmek gibi adet olmuştur. Siz zaten 18 yaşından büyük olduğunuz için birisi size nereye gidiyorsunuz demez dışarıda. Evdekiler açısından da gece kaçarken daha kolay yakalanırsınız. Neticede gece vakti ses ve gürültü yapan tek kişi sizsiniz.


evden kaçmak için ne yapmalıyım

Evden kaçmak isteyenler önce evden kaçınca ne olur sorusunu düşünmeli ve tersten çıkarak evden kaçarken ne yapılmalı sorusuna gelmelidir. evden kaçınca yapılması gerekenlerevden kaçmak için gerekenler ve evden kaçarken ne alınır soruları peş peşe zaten gelecek ve çözümler üretmenizi isteyecektir. Evden kaçmak isteyen birisi özetle sorunlarını doğru tespit ile çözmelidir.

evden kaçmak için ne yapmalıyım


evden kaçanlar nereye gider

evden kaçıp nereye gidebilirim ya da evden kaçınca gidilebilecek yerler arayan birisi öncelikle yaşadığı şehirden daha küçük bir şehre gitmelidir. Maddi ve kültür olarak kendisini zorlamayacaktır daha küçük bir şehir. Bunun dışında kadın ya da erkek olmanız yaşadığınız sorunlara göre de gidebileceğiniz yerler değişecektir. evden kaçmak istiyorum nereye gidebilirim sorusu aslında sizi doğru yere götürecektir. İmkanlarınızı, yeteneklerinizi en iyi siz biliyorsunuz buna göre bir çözüm üretebilirsiniz. Bunun dışında bizim birkaç tavsiyemiz şunlar olabilir; Evden kaçtığınızda yani evden ayrıldığınızda bir akrabanızın yanına gidebilirsiniz. Evliyseniz kadın sığınma evlerine gidebilirsiniz gibi birçok seçenek mevcuttur.


evden kaçınca kalınacak yerler

evden kaçınca nerede kalabilirim noktasına gelmişseniz öncelikle akrabalarınızdan başlayın birini aramaya. Çünkü otel pahalıdır ve ilerleyen günlerde paraya ihtiyacınız olacak. Akrabanız olmazsa bir eş dost arkadaş oda olmadı kadınsanız ve yeteri kadar sebebiniz varsa kadın sığınma evine, erkek ise de bazı şehirlerde erkek sığınma evine gidebilirsiniz. 


Evden Kaçmak Suç mu?

Türkiye kanunlarında evden kaçmak diye bir suç yoktur. evden kaçırmak demiyorum bakın birbirine karıştırmayın evden kaçırmak çok ağır bir suç haline gelebilirken siz tek evden kaçarsanız bunun bir cezası yoktur. yani evden kaçmak hukuksal bir suç değildir, suç olmadığı içinde evden kaçma cezası diye bir ceza yoktur. çoğunluk merak edilen ve sorulan sorulardan bir tanesi reşit kızın evden kaçması sorusudur. Buda aynı şekilde suç değildir cezası yoktur. Ama yine karıştırmayalım reşit bir kızı kaçırmanın cezası farklıdır. Reşit bir kızı kaçırırsanız kişiyi hürriyetten yoksun kılma suçu ve eğer rıza olmadan ilişkiye girmişseniz cinsel istismar suçundan da cezalandırılırsınız. reşit olmadan evden ayrılmak konusu ise mutlaka geri getirileceğiniz bir maceradan öteye gitmez. tekrar şunu belirtmek gerekirse resit olan kizin evden kaçmanın cezası 2017, 2018 yıllarında yoktur ve 2019 ve 2020 yıllarında da reşit bir kızın evden kaçmasının cezası olmayacak gibi görünüyor. Ama 17 yaşındaki kızın kendi isteği ile kaçmasından ya da  mesela16 yaşındaki kızı kaçırmanın cezasından bahsetmiyoruz. Bahsettiğimiz reşit olan birinin evden kaçması ya da kaçırılması üzerinedir. Eğer 18 yaşından küçükse kaçırdığınız kişi bunun bedeli çok ağır olacaktır.

Evden Kaçmak Suç mu?


evden kaçmak istiyorum

evden kaçmak istiyorum erkek diye arayışa girenler evden kaçmak istiyorum kız diye arayışa girenlerden daha fazladır. Bazı kurumlar rapor yayınlıyor evden kaçanlar çoğunluk olarak kız çocuklarıdır diye. Hayır en çok evden kaçanlar evli kadınlardır daha sonra ise 12-16 yaş arası erkek çocuklarıdır. Peki evden kaçmak istiyorum diyen birisi neden bu noktaya gelmiştir? Evden kaçanların sorunları nelerdir? baktığımızda en çok 14 yaşındayım evden kaçmak istiyorum diyenleri görürüz ardından sırasıyla 15 yaşındayım evden kaçmak istiyorum16 yaşındayım evden kaçmak istiyorum17 yaşındayım evden kaçmak istiyorum ve 18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum diyenler gelir. Bizim burada tavsiyemiz 18 yaşından önce kesinlikle evden kaçmamanız yönündedir. Evden kaçmak evden ayrılmak yani hukuki bir engel olmaksızın yapabileceğiniz yaşa geldiğinde olmalıdır illaki olacaksa. 18 yaşında değilseniz evden kaçmak konusunda oturup baştan düşünün olmadı sorunlarınıza başka çözümler üretin. Yaşınız 18 ve üzerinde ise evden ayrılmak konusunda hukuki olarak özgürsünüz ve bunu planlayabilirsiniz. Sonsuza kadar aileniz ile yaşamak zorunda olmadığınız gibi zaten isteseniz de bunu yapamazsınız. O zaman evden kaçmayı planlamalısınız.


evden kaçma planları

evden kaçma taktiklerievden kaçmanın yollarıevden kaçma yöntemleri ne derseniz adına artık. Mesele başarılı bir şekilde evden kaçmak diğer adıyla evden ayrılmak işlemidir. Bazıları gece evden kaçmak isterler gece evden kaçma taktikleri üzerinde uzun uzun araştırma yaparlar. Hiç araştırma yapmaya gerek yok çünkü illaki evden kaçacaksanız gece değil gündüz kaçmak en mantıklısı. Bunun yerine evden kaçtıktan sonra ne yapılır diye düşünmek daha doğru olacaktır. Evden ayrıldığınızda ne yapacağınızı ise tamamen evden kaçmadan önce planlamak gerekir çünkü yolda plan yapılmaz.

evden kaçma planları


evden kaçmak günah mı

Evden kaçmanın günah olup olmadığı sorusu ilginç bir sorudur aslında evden kaçmak dinen günah mıdır? Buna hocalarda kesin bir cevap vermemişler kimisi günah demiş kimisi değil demiş. Ben her ikisisinde cevabını yetersiz buluyorum çünkü evden kaçan insanların neler yaşadığını bilmekten uzak verilmiş cevaplar diye düşünüyorum. Öz babasının ya da öz abisinin tecavüzüne uğrayan birisi resmi makamlara da gidemiyorsa ya da gitmiyorsa sakın evden kaçma evden kaçmak günah mıdır mı diyeceğiz? Tabi ki böyle bir durumda böyle demek zulüm olur. Bu durumda evden kaçmak farz gibi ya da farza yakın olur ve kaçılmasında da sevap vardır. Hocalar gibi bencelerle konuşmuyorum hemen ayetlerle cevap verelim.

Evden kaçmanın zorunlu olduğu hallerde hicret (hicret : kurtulmak amacıyla kaçmak ya da göçmek);

  • “Enfal Suresi, 72. ayet: Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiçbir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür.”

Hicretle ilgili bir çok ayet var hepsini yazmak mümkün değil tabi ki bu yazımızda gördüğünüz gibi hicret edenler ve onları barındıran yardım edenleri övüyor. Peki kim övüyor? Direkt yaratıcı olan Allah. Sonuçta öz akrabalarını tecavüzüne uğrayan bir kız bu yapılanı Allah yanlış dedi diye kabul etmiyor. Bu din bu topluma bu toplum o kıza bunu öğretir ve o kız kabul etmez ve kendi ailesinden kaçar islami tabiriyle hicret eder. Tabi her olay bunun gibi midir? Hayır elbette. Ailenin hiçbir suçu yokken evden kaçmak isteyen insanlarda var. Bunlarda duruma göre günah ve hatta çok ağır günah olabilir çünkü ailesinin yıllarca emeğini bir anda çöpe atarlar. Bunlar dışında kaçarak evlenmek günah mı? ya da kocaya kaçmak günah mı? Bu konuda kaçarak evlenmek günah mı nihat hatipoğlu sohbeti mevcuttur ancak bu gibi durumlarda genel fetvalar verilmez kişiye göre fetva verilir. kaçarak evlenmenin dinimizdeki yeri mümkündür netice. Geçmişten beri kaçarak evlenmeler söz konusudur.


evliyken kaçmak

Bir başka sorun evli bir kadının kaçması sorunudur. Evliyken kaçmak birde evliyken başkasına kaçmak durumları vardır. Bu iki durumu birbirinden ayrı elle almak lazım. Evli bir kadin kacarsa ne olur? Evli bir kadın kaçtığında nereye giderse gitsin neden kaçtığını devlete bildirmek zorundadır yoksa haksız duruma düşer nafaka ve çocukları dahil hiç bir hak elde edemezler. Bu sebeple evliyim evden kaçmak istiyorum diyenler bu konuya dikkat etmeliler. Diğer durum ise evli kadının başka erkekle kaçması durumudur ki bu pek kabul edilen bir durum değildir. Hem toplum adına hemde dinen çok hoş olmayan bir durumdur. Hukuki olarak 2018 yılı itibariyle sadece para cezası ve hak mahrumiyetleri cezası mevcuttur bunun ötesinde bir yaptırım yoktur. Birde daha ileri bir durum var ki evli bir kadını kaçırmaktır. evli bir kadını kaçırmanın cezası zorla kaçırılmışsa bunun cezası hem mahkeme, hem toplum nezdinde hemde islami olarak ağırdır. evli bir kadının başkasına kaçması yani kendi rızası ile kaçması da yine pek kabul edilebilir bir durum değildir. Tabi zorla evlendirilme durumları hariç. Bir kız zorla evlendirilmişse ve o kadın başkasına kaçmışsa biz buna adaletin tecellisi diyoruz.

evliyken kaçmak


kaçarak evlenmek, evlilik

Bazı gençler ailelerin karşı çıkması ya da parasızlıktan kaçarak evlenmekteler. Ancak günümüz dünyası kaçarak evlenmeye müsait değildir. Ruhsuz insanların yaşadığı bir toplumda sevgi, aşk, sadakat gibi kavramlar zayıflayınca kaçtığınız erkek ya sizi yarı yolda bırakırsa sorusu karşınızda abide gibi ölene kadar duracak ve aileniz size “gördün mü” demek için bekliyor olacaklar. Bu nedenle günümüzde kaçarak evlenenlerin sonu pek iç açıcı olmuyor. Kocaya kaçmak günümüz insanının pek kabul etmesi gereken bir durum değildir. Kocaya nasıl kaçılır sorusundan önce kocaya kaçınca ne olur pişman olur muyum sorusunu iyi analiz edin. Bir ömür bir insanın sizi hiç hayal kırıklığına uğratmaması mümkün değildir. İşte o anı kollayan insanlar pusuda sizi bekliyor olacak.


evden kaçmak rüyada

Rüyada evden kaçmak genelde bir sıkıntıdan kurtulacağınıza işaret eder. rüyada evli birinin kocaya kaçması bir sıkıntıya düşeceğinize işarettir. rüyada evden kaçmak ve geri gelmek Bir sorundan son anda döneceğiniz ya da tam olarak yorumlanır. rüyada sevgiliyle evden kaçmak bir kurtuluşa işarettir. rüyada kızının evden kaçtığını görmek başına bir sıkıntı geleceğine işaret eder. rüyada birinin evden kaçması çevrenizde yaşanacak olaylarda uzak durmanızı anlatır. rüyada evden kaçmak ve yakalanmak bir suç işlerken suç üstü yakalanacağınız anlamına gelir. ruyada bekar kizin evden kacmasibir sıkıntıya delalet eder ama kurutuluş mu yeni bir sııntıya girmekmi bu görülen rüyaya göre değişir. rüyada evden kaçmaktan vazgeçmek bir fırsatı kaçırmak olarak yorumlanır. rüyada evden kocaya kaçmak ise bir kurtuluşa işaret eder.


evden kaçma psikolojisi

evden kaçma fikri aile içi sorun yaşayan insanların aklını kurcalayıp durur. evden neden kaçılır sorusu tam olarak burada anlam bulur. evden kaçma davranışı, evden kaçma hastalığı ya da evden kaçma eğilimi olan insanlar hariç tabi ki onlar psikolojik sorunlarından dolayı sürekli evden kaçarlar geri gelirler sonra sıkılıp tekrar kaçarlar.  evden kaçan kızın psikolojisi eğer bir hastalık sonucu evden kaçmamışsa utanç ve pişmanlık üzerinedir ama size karşı değil başaramamış olmasından ve tekrar size muhtaç olmasından dolayıdır.  çocuğum evden kaçmak istiyor diyen bir çok aile bu konuyu ve buna sebep  olan sorunları uzun uzun düşünmelidir ve evden kaçan kıza nasıl davranılmalı bunu öğrenmelidir. Unutulmamalıdır ki evden kaçmak olaylarında asıl suç evden kaçanın değil evden kaçmak için zorlayan ailenindir. 

evden kaçma psikolojisi


evden kaçanlar nasıl bulunur

evden kaçan biri nasıl bulunur? Aslında çok kolaydır ama bunun için biraz cin fikirli olmak gerekir. evden kaçanlar nereye gider diye önce düşünmek lazım gideceği yeri tahmin edebilirseniz sorun biter. kızım evden kaçtı ne yapmalıyım diye yakınmak en yanlış durum olur. yine evden kaçan büyük bir kadınsa evden kaçan kadın nereye gider diye araştırma yapmalara vs hiç gerek yok. Sadece evden kaçanı düşünmek ve bir yerden bir açık bulup siz hiç evden çıkmadan evden kaçan kişiyi ayağınıza kadar getirmek mümkündür. Ancak tabi ki bu yöntemleri buradan yazmak mümkün değildir.


evden kaçarken mektup

Evden kaçmak isteyenler aile içi sorunlardan kaçtığı için ailesinin yüzüne karşı söyleyemediklerini arkasından bırakacağı bir mektupta anlatmak ister ve artık evden kaçarken yazılan mektuplar örf adet gibi kültürümüze oturmuştur. Bazı erkekler tam aksi yönde evden kaçan karısına mektup yazar. Evden kaçan kadına mektup yazmak gerçi onu ne kadar geriye döndürür bilinmez. Evden kaçarken yazılan mektuplar genelde ailenin nerede hata yaptığını vs anlatır. evden kaçan kızın mektubu aslında anne ve babaya veda mektubudur. Birde şöyle bir durum var ki evden kaçarken aileye değilde savcılığa yazılan bir mektuptur. Evet bu sizin evden ayrılmanızı yasal hale getirir ve yaşayacağınız adli sorunları önceden çözmeye yarar.


evden kaçanların hikayeleri

evden kaçtım çok mutluyum demek mümkün müdür? evden kaçan kızın sonu hep kötü mü olmak zorundadır. evden kaçma hikayesi ve evden kaçma anıları hep mutsuz mu biter? Elbette hayır. Evden kaçmak her zaman kötü sonuçlar doğurmaz. Evden kaçıpta mutlu olmuş birçok insan mevcuttur kaldı ki hangi ünlü ya da bir iş kadını ile konuşsanız evden kaçmayla ilgili bir anısı mutlaka vardır. Ailesinin kabına sığamayan onların isteklerine uyamayan insanlar evden kaçar netice yani ailesi gibi değil daha farklı olmak isteyenler. Mesela Aysel Gürsaçar evden kaçmasaydı nasıl seda sayan olabilirdi. Yine Nurgül Gültekin evden kaçmasaydı nasıl Nurgül Yeşilçay olabilirdi. İnsanlar, evden kaçan kızın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmesin isterler. Niye? Evden kaçtı çünkü der. E Seda sayanda kaçmış dersin ağzını ayıra ayıra hayranlıkla bakıyorsun dediğinde o başka der. Bunun gibi evden kaçan insanların hikayeleri farklı farklıdır.

evden kaçanların hikayeleri


evden kaçmak için bahaneler

Evden günübirlik kaçıp gelmek isteyenler genelde ise sevgilisiyle buluşmak için kızın anneye söylediği yalanları kapsar evden kaçmak ile ilgili bahaneler. evden kaçmak için söylenen yalanlar ayşelere gidiyorum, hastaneye gideceğim gibi kısa süreli ve günlük yalanlardır. Oysa her gün dışarıya çıkmanızı sağlayacak meslek edindirme kurslarına katılabilirsiniz. hem her gün evden çıkabilirsiniz yalan söylemeye gerek kalmadan hemde bir meslek edinirsiniz. Bir okula ya da üniversiteye gidebilirsiniz yine uzun soluklu evden ayrılma bahaneleri için.


evden kaçmak çözüm mü?

Evden kaçmak bir sorunu çözer mi ya da evden kaçmak doğru mu soruları aynı evden kaçmak gibi genel bir cevaba sahip değildir. Bazı insanların evden kaçması son derece yanlışken bazıları ise son derece gereklidir. Evden kaçmak mı diye ön yargılarla bakmayın. İmkanı olanlar başka eve ayrılıp sıkıntılarından kurtuluyorlar onlar için evden kaçmak ya da bu tarz suçlayıcı durumlar söz konusu olmuyor ama sorunlarından kurtulamayan insanlar için evden kaçmak yani evden ayrılmak bir kurtuluş yolu olarak kalabiliyor karşılarında. Aynı zengin bir insanlar fakir bir insanın düşünceleri gibi. Bir tanesi bu akşam hangi bara gideyim, hangi güzel kızla bu geceyi geçireyim gibiyken fakir insanın derdi ise akşam eve para götüremezsem ailemin yüzüne nasıl bakarım gibi birbirine iki zıt düşüncedir. Aynı bunun gibi de evden kaçmak kişinin yaşadığı sorunlardan kişinin acıya dayanabilirlik gücüne kadar bir çok etkene göre değişir. Acıya fazlasıyla dayanan insan acıya dayanıksız insanın davranışlarına sinir olur çünkü onun gibi düşünmesi mümkün değildir. Bunun gibi birçok etken evden kaçmanın doğru ya da yanlış olması konusunda ya da çözüm olup olmaması konusunda bir etki eder.

Evden Kaçmak

evden kaçmak çözüm mü?


Evden kaçmak forumları

Evden kaçmak isteyenler sorunlarını paylaşmak için forum sitelerine girerek sorunlarına çözüm üretmeye çalışırlar. evden kaçmak istiyorum forumları ise bu konuda fazla güvenilmemesi gereken bir yapıdadır. Çoğunluğu 10-15 yaş aralığı insanların dolu olduğu ve sırf eğlence amaçlı size cevap veren insanlardır. Bu cevaplar ile sizin hayatınızın kararını vermeniz doğru değildir.

evden kaçmak sözlük

Birde evden kaçmak konusu sözlük sitelerinde tartışılır forumlara göre daha kaliteli bir yapıda olan sözlük siteleri bir nebze yardımcı olabilecek çapta da olsa genel olarak daha kapsamlı yardımları internet sitelerinden beklemek doğru olmaz. Sorunlarınızı birine anlatmanız lazım çünkü evden kaçmak sorunları özel sorunları bolca olan bir durumdur ve sizi anlayacak insanlar, eşiniz dostunuz size farklı bir açıdan sorunlarınızı ve çözümleri anlatabilirler. Bu sözlükler arasında ekşi sözlük, uludağ sözlük, inci sözlük siteleri gibi siteler vardır.


Aileden baskısından evden kaçmak

Evden kaçmak aile baskısından kaynaklandığı için aile baskısı kuran ailelerin çocuklarının hepsi evden kaçmayı hep aklının bir kenarında tutarlar. Aile baskısından nasıl kurtulurum ya da ailemden kurtulmak istiyorum sorusu babamdan nasıl kurtulabilirim ya da aile baskısından kurtulma yolları olarak ailemden bıktım diyen insanların aklında yer ederler. aileden uzaklaşmak istemek aile içi sorunların olduğunun en bariz göstergesidir. aileden nasıl uzaklaşılır? Evden kaçmak akla ilk gelendir her zaman. Bundan dolayı aileler çocuklarına baskı yapmayı bırakmalı ve sorunların çözümüne odaklanmalıdır. Aile baskısı ya da aile içi şiddet ileri boyutlarda ise mutlaka alo 183 ü aramalı ve sorunlarınızı resmi kurumlara anlatmalısınız.

Aileden baskısından evden kaçmak


Eski sevgiliden kaçmak

Eski sevgili durumları her zaman insanları zorlayan bir durumdur ve eski sevgiliden kaçmak bazı durumlardan çok zor olabilir. Özellikle belalı sevgiliden nasıl kurtulunur bir bilginiz yoksa bu durum sizi çok zorlayacaktır. saplantılı aşktan nasıl kurtulurum, psikopat sevgiliden nasıl kurtulurumtakıntılı sevgiliden kurtulma yolları, bana aşık birinden nasıl kurtulurum soruları en sık sorulan sorular başında gelmektedir. belalı sevgiliden kurtulma yolları sorunlarınızı ve problemi hem sizi tanıyan birine ya da dertlerinizi bilen birine hemde mücadele konusunda bilgisi olan kişilere anlatmalısınız. psikopat birinden nasıl kurtulurum sorusunun cevabı mutlaka başkasındadır. Çünkü siz karanlığa dönüp batacaksınız ama bir başkası bunalıma girmeyeceği için sürekli çözüm odaklı bakacaktır.


evden kaçma sözleri

kaçmak ile ilgili özlü sözler ve kaçmak ile ilgili komik sözler sitemizde mevcuttur yukarıda ki arama kutusundan arama yaparak bulabilirsiniz. Biz burada da birkaç söz paylaşalım;

  • Evden kaçmak istediğinde düşün bir daha düşün sonra yine düşün sonunda öyle bir kaç ki geride kalanlar korksun
  • Evden kaçmak özgürlüğe uçmak arada ki tek fark uçmaktır
  • Evden kaçmak gibi sevdim seni polis gibi mahkum ettin beni
  • Evden kaçmak adına verdiğim uğraşlar ailemi bile kıskandırıyor
  • Evden kaçmak belki de belki demeyecek kadar gerek hayatımda
  • Evden kaçmayı düşünmek umutsuzluğun mutluluğa yelken açmayı düşünmesi gibidir.
  • Evden kaçmak ya da kaçmamak işte bütün mesele budur.

evden kaçma büyüsü

Bu konuyu sitemizde detaylı bir şekilde anlattık o konuyu mutlaka bulup incelemenizi tavsiye ederiz. Evden kaçma duası ya da evden kaçma büyüsü yoktur. Kaldı ki büyü diye bir şey yoktur Varsa çok eski zamanlarda varmış ancak bugün dolandırıcı hocalardan başka bir şey yoktur. İnsanlar sizin duygularınızı sömürmekten başka bir şey yapmıyor. Sizde bu dolandırıcılara paranızı kaptırmayın. Parasız yapacaksa dikkat edin hediye de almadan! yapacaksa yapsın. Hangi anne babayı çocuğunun evden kaçmasına ikna edebilir bir hoca müsveddesi bu mümkün bile değildir.


evden kaçma haberleri

Televizyonu açarız bazen evden kaçmak isteyen birinin yakalanması ya da evden kaçıp başına dert açan insanların kaçma haberlerini izleriz. Çoğunluğu ile 18 yaşının altında olan insanlardır. Mesela herkesin duyduğu bir olay abilerinden kaçmak için çarşafla pencereden inen 16 yaşında ki bir kız düşüp ölmüştü. Bu çok üzmüştü insanları. Oysa biraz daha sabırlı olsa hayat ne kadar güzel olacaktı ama acele, düşünmeden hareket etmek her şeyi berbat etti. Siz ise sakın böyle bir hataya düşmeyin. lisede evden kaçmak isterken yine hata yapan insanları izliyoruz. Sakın böyle durumlara düşmeyin.


parasız evden kaçmak

Parasız iseniz evden kaçmanız biraz daha zor olmakla beraber yine eş dost birini bulup onun yardımını alabilirsiniz. Ancak evden kaçmadan önce planlarınızı yine yapmanız gerekmektedir.


evden kaçan ünlüler

Seda Sayan, Lal, Nurgül Yeşilçay, Rojin, Başak Sayan, Aslı Zen gibi isimler evden kaçarak ünlü olan isimlerdir.

 


EvdenKacmak.Com

Yorumlar

20 Yorum - "Evden Kaçmak İçin Ne Yapmalıyım"

avatar
En Yeniler Eskiler
Fatma
Ziyaretçi
Fatma
22 yasındayım 18 yaşlarımdayken briyle birlikteliğim oldu o anki saflığımla anneme söylemiştim oda babama söylemiş falan öldüresiye dayak ev ev hapsim o zaman başladı dışarı market için dahi çıkmıyorum7/24 evdeyim çalışma imkanım yok izin vermezler böyle bi hayat sürdürüyorum elimde olan tek şey net 2 yıllık bi ilişkim vardı (bir yıldırda zaten yüzyüze göremiyordum)evlenmemiz 2 3 sene daha uzar ümitlenme dedi ayrılalım dedim iyiliğin için ayrılırım dedi (iyiliğimi düşünse bir iş bulur ama o rahatına bakıyor umrunda değil) Şimdi ben ne yapmalıyım ? nasıl bu evden kurtulmalıyım? görücü usulü evlensem desem o bile mümkün değil benim aile beni öle dek… Devamını Oku »
Bilal
Ziyaretçi
Bilal
evden kaçmak sorun olur ailene güven kırıklığı yasatmıssın annende boş boğazlıymıs benım bildigim anneler kızlarının sırrını babaya sölemezler seninki yanlış yapmıs ama oda hapsine gelince kacıncı yüzyılda yasıyoruz erkek arkadasına gelincede sölediğin gibi ise eger dısarıda keyfi gıcırdır istedigi gibi takılıp gezip tozuyodur erkek yada kızlarla bence ayrıl o senin iyiliğini istese bişiler yapardı seni görmek için bence sen bir an önce bu kişiden kurtul ve ailenin güvenini kazanmanın yolunu bul yoksa catkapı biri gelip istiye bilir sanal ortamdanda ne kadar tanıya bilirsinki bir kişiyi yüz yüze görüşmeden konusmadan oturup kalkmasına bakmadan vs vs vs karsıan ya kör çıkar ya… Devamını Oku »
Yıldız
Ziyaretçi
Yıldız

ahh kızım ya sen naptın, ailene söylemekle iyi yapmışsın ama onlarda düşünüyordur, karşındaki erkek arkdaşına yada sevgili olacağın kişiye ben şöyle bir hata yaptım demelisin yoksa zülen sen olursun, Erkeğe soracağın soru şu olsun sen milli oldun mu? bunu sor sonra sen kendini söylersin bende oldum diye,

Fidan
Ziyaretçi
Fidan

Anneni ve babani yanina Cagir kahvede yap ama kendi odanda sonra ben bir lavaboya gidiyim diye odadan dikip üstlerine kapiyi kilitle sonra evi ateşe verip helikopterinle kaç bunudami ben soyliyim

Dilbaz
Ziyaretçi
Dilbaz

Bence sen hatayı baştan yapmışın .İbadette gizli kabahatte gizli yapılır . Sen gidip annene söylemişsin sonrada verilen cezaya dayanamıyorsun evden kaçmak çözüm değil sonunda istemeyeceğin şeyler gelir başına . KİMSEYE GÜVENME BU DEVİRDE .

Elif
Ziyaretçi
Elif

Annemın tarafta bı garıptı teyzemlerde kalıyordum annem bu durumu onlara soyleyınce sac bas yolup benı bıde teyzem dovmustu enıste tokatlamıstı uvey dayı elını kesıcem yuzunu kesıcem dıye uzerıme yurumustu yıllarca korkusunu uzerımden atamamıstım cok derın yaralar actı bu olaylar.

Hazal
Ziyaretçi
Hazal

Arkadaşlar bende evden kaçmak istiyorum ama gerçekten evden kaçmak için ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok. Sorunlar üstü üstüne geliyor ve ben hala 18 yaşıma bile giremedim.

Duygu
Ziyaretçi
Duygu

18 yaşına girmeden evden kaçman doğru değil ki. Kısa sürede seni bulup ailene teslim ederler. 18 yaşına girmeyi beklemelisin.

Kayra
Ziyaretçi
Kayra

37 yaşındayım evliyim evden kaçmak istiyorum . Koca şiddetinden bıktım ama evden kaçarken bunu kanunlara uygun yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Mailim yok whatsapp numaramı gönderdim dönüş yaparsanız sevinirim.

Class
Ziyaretçi
Class

25 yaşında kızım ailemden hep şiddet gördüm artık canıma tak etti evden kaçmak istiyorum nasıl kaçacağımı bimiyorum bilgi verirmisiniz. Reşitim sonuçta kimse karışamaz ama diğer sorunlar konusunda bilgi almak istiyorum. Telefonumu yazdım size. Whatsappta açık ararsanızda olur.

hatice
Ziyaretçi
hatice

Ben 18 yasindayim evden kacmak istiyorum ama evden kacmak icin ne yapmaliyim bilmiyorum. Sorun paylas sayfasindan yazdim yardimci olursaniz sevinirim. Haber bekliyorum.

Ender
Ziyaretçi
Ender

Merhaba öncelikle. Aile içi sorunlarım var. İstenmiyorum ailemde evden gitmek zorundayım. Artık aile içi sorunlardan bıktım usandım. Bir kovalamadıkları kaldı ancak nereye gideceğimi bilmiyorum, ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olmanızı istiyorum bir akıl verin. İletişim sayfasından da yazdım size. Cevap bekliyorum .

Turan
Ziyaretçi
Turan

Merhabalar gerçekten evden kaçmak üzerine site yapmış olmanız süper. Bunun sorununu çeken insan çok. Ben yıllardır üvey baba ile sorunlar yaşıyorum , yeni 18 yaşıma girdim artık evden kaçmak istiyorum kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum. İletişim sayfasından size yazdım mail adresimi filan yardımcı olun lütfen ne yapacağım ben.

GilrMirl
Ziyaretçi
GilrMirl

18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum ama ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz özelden de yazdım sizden cevap bekliyorum.

Alis
Ziyaretçi
Alis

(Hiç Bir Sorun Sizden Daha Değerli Olamaz) diyorsunuz ama hayat bazen çekilmez hale geliyor. Kimsenin taktığı olmuyor bizi ve sıkıntılarımızı. Herkeste bir boşvermişlik.

Firarperest
Ziyaretçi
Firarperest

Merhaba. Ben 32 yaşındayım evliyim. Aile içi şiddet aşağılama evden kaçmak istiyorum. Evden kaçınca ne yapacağımı bilmiyorum. Size yazdım dönüş yapmanızı bekliyorum.

Neva
Ziyaretçi
Neva

24 yaşındayım aile içi sorunlardan bunaldım evden kaçmaktan başka bir çarem yok kafama takılan soruları size sordum cevap bekliyorum yardımcı olmanızı istiyorum.

gigigirl
Ziyaretçi
gigigirl

Valla bende 18 imi bekliyorum bir gün bile durmayacam.

aley
Ziyaretçi
aley

bende ya