Evden Kaçmak Hakkında Herşey

Evden Kaçmak Hakkında Herşey

Evden Kaçmak gençlerin ve kadınların sorunlu aileler karşısında dayanamayıp evi terk etmesidir. Evden kaçmak kolay değildir. Bu nedenle evden kaçmak isteyen insanları doğrudan suçlu görmek doğru değildir. Aile içi şiddet, taciz, tecavüz gibi sorunlar evden kaçma olaylarını tetikliyor.

Evden Kaçmak Hakkında Herşey

Evden Kaçmak Çözüm mü?

Evden Kaçmak çözüm olsa da olmasa da evden kaçmayı planlayan insanlar bunun bir çözüm olup olmadığıyla ilgilenmezler, çünkü bunu bir kaçış olarak görürler. Başka yoldan çözüm bulamadıkla için evden kaçmayı her şartta evden çözüm olarak görürler. Evden kaçmak konusuna tarafsız bir gözle baktığımızda evden kaçmak çözüm müdür peki? Yaşanan sorunları bilmeyen insanlar çözüm değil diyebilir ancak aile içi sorunların sadece ufak tefek dayaktan oluşmadığını öz babası abisi dayısı amcası tarafından tacize tecavüze uğrayan bir genç kız düşünün. Bu kız adli mercileri bilmiyor, Bilse karşısında ki tecavüzcüye karşı ne yapacağını bilmiyor. Şikayet etse bir türlü etse bir dert etmese ayrı bir dert. Yaşanan olayları sineye çekip intihar etmekten vazgeçip evden kaçma yolunu tercih ederler. Bu yönüyle evden kaçmanın çözüm olmasıyla ilgilenmiyor insanlar. Evden Kaçmak Çözüm mü Sayfasını incelebilirsiniz.

Evden Kaçmak İstiyorum

14, 15, 16, 17, 18 yaşındayım evden kaçmak istiyorum diyen insanlar bunun yollarını aramaktalar. Evden kaçmak fikrini kafasına koymuş ve bunun için arayışa girmiş gençler ailevi sorunlardan kaçmak istiyorlar. Bu soruna gençler sebep olmadığı gibi tek sorumlusu da evden kaçan değildir. Kim bilir aile içerisinde ne gibi sorunlar yaşadı ki evden kaçmıştır. Burada asıl sorgulanması gerekende budur. Evden Kaçmak İstiyorum sayfasından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Evden Kaçmak İstiyorum

Evden Kaçmak İstiyorum

Evliyim Ama Evden Kaçmak İstiyorum

Evden Kaçmak isteyen insanlar sadece gençler değil. Şiddet baskı taciz tecavüz nasıl sadece gençlere değil her yaştan insana yapıyorlar aynı şekilde yetişkin kişilerde özellikle evli kadınlarda aynı sorunlardan dolayı evden kaçıyorlar, Evden kaçmak istiyorlar.Kocası tarafından işkenceye maruz kalan, baskı zulüm kısıtlama, taciz, tecavüz ve hatta başka erkeklere satılmak gibi sorunlar nedeniyle evden kaçıyorlar. İnsanlar geçmiş zamanlarda bu türlü olayları sineye çekip kabulleniyordu ama zamanın değişmesi kadınların güçlenmesi, devletin güçlenmesiyle artık evli kadınlarda bu tür olayları sineye çekmiyorlar, adli yollardan hakkını aramaya çalışıyor ama her zaman bu hak arayışı olumlu sonuçlanmayabiliyor ve bu noktada çaresiz kalan evli kadın evden kaçmayı kendisi için tek yol olarak görüyor. Burada genelleme yapmadan konuşmak düşünmek en sağlıklısı olacaktır. Elbette evden kaçan her kadın haklı sebeplerle mi kaçar? Elbette hayır. Aynı bu şekilde tüm evden kadınları da evden kaçması durumunda haksız sebeplerle evden kaçmış gibi görmemek değerlendirmemek gerekir. Evliyim Evden Kaçmak İstiyorum sayfasını inceleyebilirsiniz.

Evden Kaçma Planları

Evden kaçma planları yapan birisi aile içi çözüm arayışlarını denemiş adli yollardan bir çıkar yol bulamayan insanlar oluyor genelde. Ancak yine de evden kaçmak için plan yapmadan önce son bir defa oturup sakin kafayla düşünmek gerekir. İlla ki evden kaçmakta ısrarlıysan evden kaçtığınızda nereye gideceğinizi, kalacak yerinizi, çalışacak işinizi, Evden kaçma planları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfamızda evden kaçma planlarıyla ilgili daha detaylı bilgiler yer alıyor. Evden kaçmadan önce kesinlikle bu sayfalarımızı incelemenizi öneririz.

Evden Nasıl Kaçılır

Evden nasıl kaçılır sorusu kişiden kişiye aile yapısına ve yaşanan sorunlara göre değişiklik gösterir. Bu sorunları çözmeniz sizin evden nasıl kaçacağınızı belirler. Bizim size bu konuda önerimiz evden kaçmadan önce uzun bir süre evden kaçtığınız zaman yaşayacağınız sorunları düşünmenizdir. Düşünmek sizi hata yapmaktan koruyacağı için evden kaçacaksanız dahi daha sağlıklı bir zarar görmeden evden kaçmanızı sağlar. Evden Nasıl Kaçılır sayfasını inceleyebilirsiniz

Evden Nasıl Kaçılır

Reşit Olmadan Evden Kaçmak

Evden kaçmada en önemli sorunlardan birisi yaş ve reşit olma durumudur. 15 ve altında ki yaşta insanların evden kaçması kesin olarak kabul edilemez. Birçok sorun meydana gelecektir. Yaşayacağınız sorunlar ve meydana gelen sonuçlar size büyük zararlar verebilir. 16 ve 17 yaşta ki gençlerin evden kaçması durumu için iyi düşünmeleri gerekir. 16 ve 17 yaşında gençlerin ise iyi düşünerek hareket etmeleri gerekir. Reşit Olmadan Evden Kaçmak sayfasını incelemenizi öneririz.

Reşit Biz Kızın Evden Kaçması

Reşit olduktan sonra kız ya da erkek fark etmez evden kaçmak suç değildir, kimse karışamaz. Bizim toplumuzda cezayı sadece mahkemeler değil ailelerde ceza kestiği için aileden kaçmak bilinç altımıza evden kaçmak suçu olarak yerleşmiştir. Reşit olan bir insanın evden kaçması değil evden ayrılmasından bahsedilebilir ancak. Reşit bir kızın evden kaçması durumuna gelince evden kaçtığınızda reşit olduğunuz için otelde kalabilir, işe girip çalışabilir kimseye hesap vermeden istediğinizi yapabilirsiniz. Evden kaçmada en önemli kriterlerden birisi reşit olmaktır. Bu neden reşit olmak evden kaçmayı yasal hale getirir. 18 Yaşından Büyüğüm Evden Kaçmak İstiyorum sayfasını incelemenizi öneririz.

Reşit Biz Kızın Evden Kaçması

Evliyim Evden Kaçmak İstiyorum

Evli kadınların da evden kaçmak zorunda kaldığı durumlar oluşabilir. Bu durumda evden kaçtığınız için kimse size ceza vermez çünkü bu bir suç değildir. Ancak toplum içerisinde ve aile içinde sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır. Bu nedenle evden kaçtığınızda yaşayacağınız sorunlar evde yaşadığınız sorunlardan daha azsa elbette kaçmak bazen daha mantıklı olabilir. Tabi her zaman evden kaçmadan önce sorunlarımızı aile içerisinde ya da adli mercilerden çözmeye çalışıyor. Evli kadınları evden kaçmaya iten sebepler arasında baskı, işkence, taciz, tecavüz, kısıtlama gibi durumlar ön sırada gelmektedir. Bu sorunlar başa çıkamayan evli kadınlar kocasından kurtulmak için evden kaçmayı tercih edebiliyorlar. Evden kaçmak evli bir kadın için her ne kadar suç oluşturmasa da evden kaçarken olacak bazı durumlar suç unsuru olabilir ya da iftira ortamları oluşabilir. Mesela evden kaçarken yanınıza aldığınız altınları kocanız benimdi çalmış gitmiş gibi bir suçlama yöneltebilir. Çocuğunuzu varsa çocuğunuzu da alıp giderseniz çocuğu kaçırma suçu oluşur. Bu gibi durumlar için evden kaçmak suçu oluşmasın diye herkesin güveneceği birisine çocuğunuzu ve evdeki kıymetli eşyaları teslim edersiniz kocanıza imza karşılığı teslim etmesi için. Aksi durumda sizden intikam almak isteyecek olan kocanız bunları fırsata çevirip size bedel ödetmek için iftira dahil her yolu deneyebilir. Evliyim Evden Kaçmak İstiyorum sayfasını incelemeniz tavsiye edilir.

Evliyim Evden Kaçmak İstiyorum

Evden Kaçınca Gidilebilecek Yerler

Evden kaçınca gidilecek yerler sorununu evden kaçmadan önce çözmeniz gerekiyor. Bu konuda özetle bazı bilgileri aktarmak gerekirse büyük ve suç oranının çok olduğu şehirlere gitmeyin. Daha küçük ama gelişen sanayisi olan şehirleri tercih ediniz. Böyle şehirlerde hem ev kiraları hayat ucuzdur hem de buradaki insanlarla uyum sağlamanız daha kolay olur. Evden kaçtığınızda kalacak yerinizi ve gideceğiniz şehir evden kaçmada çok önemlidir. Evden Kaçınca Gidilebilecek Yerler sayfasını incelemeniz önerilir

Evden Kaçarken Ne Alınır

Evden kaçarken yanınıza para ve eşya almanız gerekecek. Yanınıza alacağınız paranın miktarı gideceğiniz şehre göre artacak yada azalacaktır. Yanınıza alacağınız eşyalarda da yine gideceğiniz şehir önemlidir. Sıcak bir şehirde soğuk bir şehre gidiyorsanız kullandığınız eşyaları yanınıza almanız fazla bir işe yaramayacaktır. Bu konuda planlamanızı iyi yapmanız önerilir. Yanınıza telefon ve sim kart bunun içine yeteri kadar TL yüklemeniz gerekir. Çünkü evden kaçtığınızda telefona ihtiyaç duyabilirsiniz. Evden Kaçarken Ne Alınır sayfasını inceleyiniz.

Evden Kaçarken Ne Alınır

Evden Kaçınca Yapılması Gerekenler

Evden kaçtığınızda yapmanız gereken gideceğiniz şehre ulaşmak ve kalacağınız eve yerleşmek olacaktır. Eğer bunları önceden hazırlamadıysanız dışarı çıkmanız önerilmez. Eve yerleşir yerleşmez acilen iş bulup çalışmanız gerekir çünkü paraya ihtiyacınız olacak. Çalıştığınızda ise parayı elimizden geldiğince biriktirmek gerekecektir. En kısa sürede kendinizi güvene almanız gerekir. Evden Kaçınca Yapılması Gerekenler sayfasını inceleyin.

Evden Kaçma Eğilimi

Evden kaçma eğilimi diğer adıyla evden kaçma hastalığı evden bir defa kaçmış ve sonrasında sürekli evden kaçmayı alışkanlık haline getirmiş çocuk ve gençler için kullanılan bir terimdir. Evden kaçma eğilimi sorunlu ailelerin çocuklarında meydana gelen bir durumdur genelde. Aile içi şiddet gençleri evden kaçma konusunda tetikler ve sonrasında ise alışkanlık haline döner. Sorunları her çözemediğinde, suç işlediğinde veya zayıf bir karne bile onu evden kaçmaya itebilir.

Parasız Evden Kaçmak

Parasız evden kaçmakta mümkündür elbette ancak size sahip çıkan birisinin olması durumda böyle bir şey mümkündür. aksi durumda tek başınıza kimseden destek almadan evden kaçmanız para gerektiren bir durumdur. Parasız evden kaçmak çünkü size büyük sorunlar yaşatacaktır. Parasız Evden Kaçmak sayfasına bakınız

Parasız Evden Kaçmak

Gece Evden Kaçmak – Gündüz Evden Kaçmak

Evden kaçmak isteyenler gece mi kaçmalıyım gündüz mü kaçmalıyım sorusuna fazlaca takılılar. Oysa gece ya da gündüz evden kaçmanın önemi yoktur. Bu sizin durumunuza göre değişmekle beraber gündüz evden kaçmak sizi daha rahatlatacaktır. insanların dikkatini çekmezsiniz. Gündüz gözüyle daha rahat hareket edebilir, işlerinizi daha kolay halledebilirsiniz.

Evden Kaçmak Sözlük Muhabbetleri

Evden kaçmak ile ilgili internette sözlük sitelerinde muhabbetlerde döner hangileri bu sözlükler. Ekşi Sözlük ve Uludağ Sözlükleri meşhurdur bu noktada. Yayınları itibariyle de her ikisi faydalı hizmet sunmaktadırlar. evden kaçmak konusunda da herkes kendi fikrini açıkça söyleyebiliyor ancak insanların evden kaçmak isteyen insanın yaşadığı sorunları bilmeden anlamadan yaptığı yorumlara göre evden kaçmak ya da kaçmamak tehlikeli olabilir. Çünkü yaşanan sorunlar arasında öz babası tarafından tecavüze uğrayan bir kız varsa içine kapanabilir. Bunun yerine kesin olarak sorunları dinlemek aile içi ya da adli yollardan sorunlarına çözüm üretmek, yönlendirmek elbette önemlidir. Bu nedenle sorunlarını sözlük sitelerinde açıkça anlatamayanlar sorunlarınızı açıkça dile getirin, herkese açık paylaşamıyorsanız dahi isminizi gizli tutarak anlatabilirsiniz.

Evden Kaçmak Günah mı?

Evden kaçmak duruma göre değişir. Mesela sizi seven değer veren aileler varsa size karşı ciddi sayılabilecek hataları yoksa evden kaçmanız günah olabileceği gibi, Aile içinde yaşanan sorunların ciddiyetine göre evden kaçmak sevap ve farz dahi olabilir. Çünkü bazı durumları kabullenmeyi dinimiz kesin olarak reddeder. Evden Kaçmak Günah mı sayfasını inceleyin

Çocuğum Evden Kaçmak İstiyor

Çocuğum evden kaçmak istiyor diyen aileler oluyor bazen. Bunlar internete girip araştırma yaptıkları için en azından sorumlu ailelerdir. Bu ailelerin böyle bir durumla karşılaştıkları an çocuklarını karşına alıp dertlerini bir arkadaş ortamında dinlemeleri gerekir. Sorun aşılamazsa psikolojik destek alınabilir. Evden kaçmak aileniz ve çocuğunuza dönülmez yaralar açacaktır. Bu nedenle önleminizi evden kaçmadan alınız. Çocuğunuz evden kaçmak istediğini size karşı açıkça dile getiriyorsa bu sizin için bir fırsattır ve anında müdahale etmeniz gerekir.

Çocuğum Evden Kaçmak İstiyor

Evden Kaçmak Doğru mu?

Evden kaçmak doğru mu sorusu kişiye, aileye, yaşayan soruna göre değişebilir. Evden kaçmak konusunda kesin olarak doğru ya da yanlış diyemeyiz. Evden kaçmanızın doğru olup olmadığı size kalmış bir durumdur. Yapacağınız analizler ve yaşantınızla tercihlerinizle doğru mu yanlış mı siz karar vereceksiniz.

Evden Kaçmak Suç mudur?

Evden Kaçmak diye bir suç Türk ceza kanununda yoktur, dolayısıyla evden kaçmak suç değildir. Ama duruma göre bazı durumlar suç oluşturabilir. Bunu daha iyi anlamak için örneklerle anlatacağım. Mesela evden çıkarken gazı açık unuttunuz ve evden birisi öldü. Muhtemelen tasarlayarak öldünüz diye yargılanırsınız. Öldürdünüz ve kaçtınız denir. Siz altınlarınızı alır gidersiniz evde kalanlar altınları çalmış gitmiş der size bedel ödetmek için. Evden kaçtığınız için size karşı şahitlik yapacak insanlar da daha kolay bulunur. Çocuğunuz vardır onu da giderken götürürsünüz çocuğu kaçırma suçu oluşur. Bu nedenle Çocuk, Altın gibi değerli olanları güvendiğiniz birine emanet edersiniz kocanıza teslim edilmek üzere bu durumda suç unsuru oluşmaz ama başka da sorunların oluşması muhtemeldir. Evden Kaçmak Suç mudur? Cezası Var mıdır? sayfasını inceleyin.

Evden Kaçmak Suç mudur?

Evden Kaçma Anıları

Evden kaçma anılarınızı yukarıdaki kısa yollar altındaki konu yaz sayfasından bizlere ulaştırmanız halinde evden kaçma anılarınızı evdenkacmak.com‘da yayınlarız. Sizlerin evden kaçma anıları başkalarının hata yapmasına engel olacağı için bu anılara değer veriyoruz ve mutlaka bizlere iletmenizi isteriz.

Evden Kaçma Büyüsü

Evden kaçmak isteyip de başaramayanların büyücülerden medet umması büyücüleri harekete geçirmiştir, Evden kaçma büyüsü diye safsatalar uydurmuştur. Bu insanların duygularını istismar ederler paralarını alırlar. Büyü sihir muska diye bir şey yoktur. Böyle şeylerden medet ummayın, onlara vereceğiniz parayla sorunlarınızı çözebilirsiniz.

 

Yorumlar

7 Yorum - "Evden Kaçmak Hakkında Herşey"

avatar
En Yeniler Eskiler
Derya
Ziyaretçi
Derya

18 olmayı bekliyorum 🙁 bende evden kaçmak istiyorum

Hakan
Ziyaretçi
Hakan

Evden kaçmak özgürlüğe koşmak olmaz her zaman dikkatli olmak lazım

Filiz
Ziyaretçi
Filiz

Evden kaçmak hakkındaki yazınız için teşekkürler benimde eklemek istediklerim var burada .
Evden kaçan insanların geriye dönmemeleri konusuna dikkat etmeleri gerekir. Geri dönünce çok aşağılanıyorlar haksız yere sıkıntı yaşatıyorlar.

Numan
Ziyaretçi
Numan

Evden kaçma iyi planlanırsa çok fırsat sunar insana ancak iyi değerlendirmediği noktada sıkıntı olur insana

Burak
Ziyaretçi
Burak

Evdenkacmak.com sitesine evden kaçmak üzerine paylaşımları nedeniyle teşekkür ediyorum gerçekten güzel olmuş

Pelin
Ziyaretçi
Pelin

Evden kaçmak üzerine gördüğüm en güzel yazı olmuş bence

Sevinç Kor
Ziyaretçi
Sevinç Kor

çok güzel bir sayfa olmuş gerçekten elinize sağlık insanların internette aval aval konu aramasının önüne geçmişiniz. çok güzel yazmışınız.