Evden Kaçma Planları

evden kaçma planları

Evden kaçmak isteyen insanlar evden kaçma planlarını evden kaçmadan önce hatta en az bir ay önceden yapmaya başlamalılar. Evden kaçma konusu acele edilmemesi gereken bir durumdur. Evden kaçmanın genel ve özel sorunları vardır. Genel sorunları bellidir; Kalacak yer çalışacak iş gibi. Ancak sizi asıl sıkıntıya sokacak evden kaçmanın özel sorunlarıdır. Evden kaçtığınızda kız, erkek, yaşınız, aileniz ve hatta duygusal yapınıza kadar sizi etkileyen bir çok etken size özel sorunlar ortaya çıkaracaktır ve bu sorunları bir-kaç günde görmeniz mümkün değildir. Bu nedenle evden kaçmak isteyen birisi bu planını en az bir aylık uzun bir zamana yaymalıdır. Bu zaman içerisinde evden kaçtığında karşına çıkacak sorunları daha net görecek ve bunlara göre çözümler üretmenize imkan tanır. Evden kaçma planlarında en önemli noktada tam olarak sorunlarınızı doğru tespit etmek ve doğru çözümler üretmektir. Yine evden kaçma planı yaparken sırasıyla kalacak yer, çalışacak iş , idare edecek kadar para bulmaktır. Kişisel sorunlarınızı belirledikçe onlara göre de çözümler ortaya çıkacaktır. Evden kaçma planlarında dikkat edilmesi gereken bir hususta sizin kendi yetenek ve kapasitenizdir. Bir benzetme ile anlatacak olursak tavuğun uçma planları nasıl geçersiz ise bazı insanların kurdukları planlarda geçersiz olabiliyor. Bu nedenle evden kaçma üzerine yapılacak planlar son derece geçerli ve gerçekçi olmalıdır. Ben filanca köyden gideceğim İstanbul’un taşı toprağı altın diyorlar filmlerde bizde büyürüz İstanbul’da gibi filmden görülen repliklerle plan yapılmaz. Evden kaçtığınız zaman bütün şehrin sizi altın olarak görüp sömürmeye çalıştığına şahit olacaksınız, sokakta kalacaksınız belki, ite köpeğe muhtaç olacaksınız belki. Bu gerçekler ile plan yaptığınız takdirde bu gerçekler sorun olmaktan çıkarlar. Hayaller ile iş yapılmaz gerçekçi olun gerçekçi düşünün.

evden kaçma planları

evden kaçma planları kız

Bir kızın evden kaçmak için yapması gereken planlar yukarıda yazılanlar ile aynı olmakla birlikte kısmen farklılıkları olabilir. Kadınların kadın sığınma evleri gibi fazladan seçenekleri vardır ancak tabi bu evli kadınlar için midir yoksa 18 yaşını geçen her kız bu kadın sığınma evlerinden faydalanabiliyor mu bu konuda bilgim yok ancak sadece kadın sığınma evi konusunda değil başka konularda da kızların avantajlı olduğu ya da dezavantajlı olduğu konular mevcuttur evden kaçmak konusunda. Buna göre evden kaçma planları yaparken bu konulara dikkat etmelidir. Bir kız için evden kaçma planlarını özetle sıralamak gerekirse Önce güvenli gidecek bir yer bulmasıdır, kendini idare edecek kadar para alması yanına, çalışacağı bir iş bulmasıdır. Özel sorunlar yukarıda ki gibi duruma göre değişmektedir.

evden kaçma planları erkek

Evden kaçmak isteyen evden kaçma planlarına kalacak yer ve çalışacak iş olarak bakmak lazımdır. Bir erkek kız gibi değildir. Eşyalarını alıp kendini sokağa atsa da olur, sokakta da kalabilir yine de ayağa kalkabilir ama tabi rezalet çekmeden daha az sorunla bu işten kurtulmak için evden kaçmak için planlar üretmesi iyi olacaktır.

evden kaçma planları evli kadın

Evli bir kadın evden kaçmak istiyorsa artık o yuvayı yıkma kararı almıştır çoktan artık kalmak istese o yuva için pek sağlıklı olacağını düşünmem ancak son kez oturup düşünmelidir. Ben yuvayı yıkmak istiyor muyum, ileride pişman olur muyum diye. Evden kaçmayı planlamaya buralardan başlamalıdır. Çünkü evli bir kadın kaçarsa geriye dönüşü olmayacağı gibi yalandan dönse bile dikiş tutmayacaktır. Evden kaçma konusunda kesin kararlı ise eğer mümkünse anne babasının evine dönmelidir. Anne babası olmuyorsa akraba, arkadaş gibi bir yakınının yanına gitmeye çalışmalıdır. Oda mümkün değilse kadın sığınma evine gitmelidir. Eğer bunların hiç biride mümkün değilse o zaman daha detaylı planlar yapması gerekir. Mesela evden kaçınca nereye gidebilirim? Evden kaçınca nerede kalabilirim? Evden kaçmak istiyorum ne yapmalıyım gibi birbirini takip eden onlarca soruya cevap vermesi gerekir.

evden kaçma planları evli kadın

gece evden kaçma planları

Gece evden kaçma konusunda uyarımız; Mecbur değilseniz gece evden kaçmayın. Bazı durumlar olur gideceği şehrin otobüsleri gece kalkıyordur hepsi o zaman yapacak bir şey yok ancak çözümler aramakta gerekir. Hem gece kaçmak tehlikelidir hemde çok dikkat çekicidir. Gece herkes uyurken giderim düşüncesi son derece yanlıştır. Daha iyi plan gündüz için yapılabilir. Yine de ben gece evden ayrılmak istiyorum ya da mecburum diyenler için gece evden kaçmanın tek taktiği vardır herkesin uyuduğu ve sabaha kadar uyanmayacağı bir zaman kaçmak mümkündür. Nasıl sabaha kadar uyanmamak diye soracak olursanız onuda siz düşünerek bulacaksınız.

gündüz evden kaçma planları

Gündüz evden kaçmak hem güvenlidir hemde dikkat çekmez. Bahanenizde çoktur evden çıkmak için okula gidiyorum, kursa gideceğim, hastaneye gideceğim, bir arkadaşıma gideceğim gibi yüzlerce bahane uydurulabilir. Ayrıca evde gündüz vaktinde fazla insan olmaz. Olanlarda güzellik uykusuna yatabilir. Yani gecenin bir köründe yapılan iştense gündüz yapmak lazım ne yapılacaksa tabi ki mecbur değilseniz. Ayrıca bu yazdıklarımız 18 yaşından büyükler içindir. Yani evden kaçmasında bir hukuki sorun olmayanlar içindir. 18 yaşından küçük birinin gündüz ya da gece evden kaçması mümkün olmadığı gibi kaçsa bile kısa sürede geri getirilecektir.

Yorumlar

16 Yorum - "Evden Kaçma Planları"

avatar
En Yeniler Eskiler
Zelal
Ziyaretçi
Zelal
Arkadaşlar aşırı derecede bir aile baskısı görüyorum öyle böyle değil şimdi anlatırdım ama çok uzun hikaye En kısa zamanda evden kaçıcam ve sevdiğim adamın şehrine gidicem onunla yaşayacağız Istanbuldayım bu arada Bunun için şöyle bir plan tasarladım kafamda lütfen okuyun. Bu planı ona daha anlatmadim çünkü iyi bir fikir mi emin değilim Şimdi evden kız arkadaşıma gidiyorum diye çıkacagım ve evden çıkar çıkmaz kuytu bir yerde kılık değiştirecegim yani kafama türban takacagım üstüme uzun bir pardesü gözümde kocaman güneş gözlükleri. Hani bir gören tanıyan olmasın diye Bu şekilde evimin önünden taksiye binecegim ve doğru otogara. Otogarda ise sevdiğim adam ikimizin… Devamını Oku »
Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

Vazgeçirmek kimsenşn haddi değilde umarım pişman olmzsn. Yalnız söyledklern fena değilde taksiye evinizin önünde binme herhangi bir yerde kamera varsa polisler kontrol ettirr plakadan taksiciye ulaşılır dolayısıyla otogara ve kayıtlara bşka bir yerden bin derim içimden bunu yapma demek istesemde buna dikkat et. 18 yaşından küçüksen daha kötü olur sonu.. seçiminde yanılmaman dileklerimle..

Uğur
Ziyaretçi
Uğur
1) Taksiye evin önünde binme başka yerde bin. 2) Bilet senin adına alınmış olmasın. 3) 1 saate aramazlar gibi tabi sen daha iyi bilirsin aileni neyse bence 1 kere ulaşamayınca hemen telaş yapmazlar. Telefon çekmez, şarjı bitmiştir vb. düşüncelere kapılabilirler. Onlar sana saatlerce ulaşamazlarsa polise başvururlar. 4) Yeni temiz ayakkabı al onları giy iz bırakma arkanda ! 5) Sevdiğin adam belki sandığın gibi iyi niyetli biri değildir yaşlarınız kaç acaba? Dikkat et seni kandırıyor olmasın sonra başına kötü şeyler gelir pişman olma sakın. 6) Durumu ailenle konuşmayı dene çok baskı yapıyorsunuz vs. 7) Vazgeçirmeye çalışmıyorum ama sadece önerilerde bulundum. Dediklerimi… Devamını Oku »
Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Sen hiç biri kaçtı diye otobüsleri durdurduklarını gördün mü?
Fazla polisiye olmuş!
Dediğini yapabilirsin kimse yolları kesmez.
Sadece şunu sormak istiyorum. Aile baskısı görüyorsun ama sevdiğin adam başka şehirde! İnternett üzerinden tanışmışa benziyorsun. Bu kezde koca baskısı veya sevgili baskısı yaşama!!!
Dikkatli düşün.

Sibel
Ziyaretçi
Sibel

yaşın 18 olmadığına göre
seni mutlaka ararlar
kimle konuştuğunu bulurlar
numarandan adım adım çıkarsın ortaya
sim kartı atman önemli değil
telefonu da elinden çıkar
hatta o elemana da söyle o da hattını telefonunu elinden çıkarsın
sonra memlekete giden eleman sana bir versin ayarı sonra hadi işim bitti git desin
karnında bebeğinle gel baba evine
çocuğu büyütürsün kendi kendine
reşit olmayan kızı iğfal eden herif cezaevine girer
çıktıktan sonra da seni bulur yol ortasında bıçakla öldürür
tekrar cezaevine girer
bebek annene kalır
babasının yakınları çocuğu almak için olay çıkarır
sonra kaçırırlar çocuğu falan filan
canım abartmak istedi sadece
ya bunlar olur ya tam tersi

Hayal
Ziyaretçi
Hayal
bak arkadasım farzediyorumki su anda hissetıgın baskının ıkı katını yasıyosun. aeni cok ıyı anlıyorum ama deymez. ne olursa olsun ne yasarsan yaşa Ailene o acıyı yasatma. yasın kac bılmıyorum ama genc oldugunu dusunuyorum. bak insanlar evlenırken bile ailelerin destegiyle hazır kurulu yuvada 1 ay cicim ayları yasarlar sonra gecımsızlık baslar. siz bu sıkıntıyla stresle kactıgın cocukla en ufak birseyde tahmulsuzluk baslar cok sıkıntı görürsünüz. bir birinizden nefret bile edersınız. bak bıraz arastır bu sekılde yanlıs yola dusun ınsnada cokk. aklını basına topla Cahillk yapma. ben isterdım sevdıgın cocukla mutlu ol guzel seyler yazayım dıye ama malesef gercekelr bu kime sorarsan… Devamını Oku »
Kayra
Ziyaretçi
Kayra

Yakalanırsın 1. taksiye evin önünde ya da o civarlarda binmemelisin taksiciyi bulurlar ve konuştururlar sonra bindiğin otobüsü bulup nereye gittiğini öğrenirler yaşın küçükse bir de yandın o şehirde ne kadar polise varsa senin eşgalini ararlar ya da polise haber vermeyip ailen seni bulup şiddetle dövüp ya da öldüre bilirler bunlar olağan şeyler sevdiğin adamda yaşın küçükse eğer onu hapise atarlar her türlü kötü olacak yani her ihtimali göze alıp kaçıyorsun anlıyorum ama çok tehlikeli yakalanma riskin çok yüksek.

Gamze Güneş
Ziyaretçi
Gamze Güneş

Hadi ne olur yorum yazın 😦😟

Burak
Ziyaretçi
Burak

Bende kaçmak istiyorum ama yanımda kimse yok sen kaç yaşındasın acaba

Hülya
Ziyaretçi
Hülya

Sorunlarını yazarsan gamze cevap vereceğim

Gamze Güneş
Ziyaretçi
Gamze Güneş

Arkadaşlar lütfen bana biriniz yardım edin lütfen

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

17 yaşındayım evden kaçmak istiyorum. ama ne yapacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Size yazdım formdan yardımcı olun.

Gamze Güneş
Ziyaretçi
Gamze Güneş

Merhaba siz nerde yaşıyorsunuz eğer yakınlarım duysanız sizinle bir şey yapabilirim kaçma pilanlarindan

haluk
Ziyaretçi
haluk

18 yas ustuyum evden kacmak istiyorum. Evden kacmak icin nasil plan yapabilirim yazdim ozeldende donus yaparsaniz acil sevinirim

Barış Kındar
Ziyaretçi
Barış Kındar

1 – Size sahip çıkan birisini bulun
2 – Size sahip çıkan paralı değilse parada bulmanız gerekecek.
3 – Bir çanta bulun ve günlük hayatta size lazım olacak eşyaları doldurun.

Jülidecik
Ziyaretçi
Jülidecik

Evden kaçmak için plan yaptığınızda kalacağınız yeri en baştan belirlemek gerekir.