Evden Kaçarken Ne Alınır

evden kaçarken ne alınır

evden kaçarken neye ihtiyaç duyarız? Önce paraya tabi ki. Para varsa diğer ihtiyaç duyduğumuz her şeyi alabiliriz. Para yoksa ihtiyaç duyduğumuz her şeyi yanımızda götüremeyiz neticede. Paramız varsa günlük hayatta giyeceğimiz kıyafetlerden bir çift olması size kolaylık sağlayacaktır. Bir parçayı yıkarken diğerini giyebilirsiniz. Telefon ve Vodafone telefon hattı almalısınız. Niye vodafone peki. Şimdi bir yeni hat çıkmış ismini vermeyelim hattınızı kapatabiliyor. Evet aynı facebook gibi hattınızı kapatabiliyor. Bir gün hat almak istedim bir başka hizmeti de o firmadan aldığım için ikisi aynı olsun dedim gittim bunların ofisine bir faturalı hat aldım çok yüksek faturalar sebebiyle kontörlü hale çevirmek istedim 100 TL para aldılar benden 1 hafta sonra da uygunsuz konuşma yapmışsınız diyerek hattımı kapattılar. sizde evden kaçarken yanınıza bu hattan alırsanız sırf az kontör yükletiyor diye insanların hattını kapatan bu firma sizinde hattınızı kapatırsa rezil olursunuz. Bu nedenle son derece önemli olan telefon hattını en güvenli firma olan vodafone şirketinden almak lazım. Bu hatta bedava dakika paketi yüklemeniz sizin adınıza iyi olacaktır. telefonunuza yedek bir batarya ve şarj aleti mutlaka yanınızda olmalıdır. Telefonun sorunsuz çalışması önemlidir. Genel olarak evden ayrılmak isteyen birisi için bunlar lazım olur. Peki biraz daha detaylı düşünecek olursa evden kaçarken yanımıza ne almamız lazım olur? Akıllı telefonunuz varsa gideceğiniz şehirle ilgili tanıtım vs uygulamaları yükleyebilirsiniz. Gitmeden önce resimlerden Google maps gibi sitelerden şehrin yapısına dağlık mı düz mü internetten insanları ile araştırmalar yapabilirsiniz. Bunlar ileride size lazım olacak detaylardır.

evden kaçarken ne alınır

para eşyadan hafiftir

Elinizde paranız varsa bunu eşya almaya harcamayın. Para hafiftir ve eşya taşımaktan daha kolaydır. Paranız cebinizde dursun gittiğiniz şehirde ihtiyaç duyduğunuz şeyleri alabilirsiniz. Yolda sizi canınızdan bezdirmez. Hatta paraya çevireceğiniz eşyalarınız varsa onları taşımak yerine ya da geride bırakmak yerine onları da paraya çevirebilirsiniz. Bazı arkadaşlar maaşını alıyor kendine tonla kıyafet alıyor evden ayrılacağım diye gideceği şehre kadar o eşyaların yükünü çekiyor. Para lazım olduğunda parası kalmayınca sokakta kalabiliyor ve aldığı tüm eşyaları yük olmasın diye çöpe atabiliyor. Bu konuya ayrıca dikkat ediniz. Paranızı eşyaya çevirmeyin para eşyadan daha hafiftir.

Paranızı Üzerinize Dağıtın

Evden kaçıyorsunuz ve yanınıza para aldınız. Diyelim üzerinizde 2000 TL para olsun. Bunu asla tek cebinize koyup ta per perişan olmayın. Böyle durumlar için baksıra küçük bir cep dikin ve paranın büyük kısmını oraya saklayın. Diğer lazım olur diye cebinize koyduğunuz mesela 300 TL yi ellişer yüzer ceplerinize dağıtın. Yolda ne ile karşılacağınız belli olmaz. Sizi bayıltıp üzerinizdeki paraları alsalar dahi baksıra sakladığınız parayı fark etmezler. Birisi el çabukluğu marifeti ile bir cebinizden elli liranızı çalsa bile sadece kaybınız o kadar olur. Diğer paralar sizde kalır.

evden kaçarken ne alınır kız

Evde kaçan bir kız için yanına alacağı şeyler biraz farklılık gösterebilir. Kadınlara özel ihtiyaç duyulan malzemeler kadınlar tarafından belirlenip yeteri kadar alınmalıdır. Çünkü evden ayrıldığınızda başınıza ne geleceği konusunda kesin bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle çıkabilecek sorunlara karşı hazırlıklı olmak iyidir. Özel ihtiyaç malzemeleri dışında yukarıda saydığımız para, telefon ile ilgili yazdıklarımız kızlar içinde gereklidir.

evden kaçarken ne alınır kız

evden kaçarken ne alınır erkek

evden kaçmak isteyen bir erkek evden kaçmak istediğinde yukarıda saydığımız eşyalar dışında kendini savunma amaçlı suç unsuru olmayan bazı aletler alabilirler. Mesela yasal sınırlara uygun bir bıçak hem meyve gibi yiyeceklerde işinize yarayacak hemde kendinizi savunmada işe yarayacaktır. Sadece insanlara karşı savunmadan bahsetmiyorum köpek gibi canlılarda saldırabilirler ve mecbur kalabilirsiniz bazı durumlara bu durumlarda varsa savunursunuz yoksa zarar görürsünüz.

evden kaçarken ne alınır evli kadın

Evli bir kadın evden kaçarken yanına alacağı eşyalar konusunda dikkatli olmalıdır. Mesela evdeki altınları alacaksa bunları delilleri ile ne kadar olduğunu ve düğün altınları olduğunu ispatlaması gerekir. yeni çıkan yargıtay kararları ile düğün altınlarının kadına ait olduğu hükmedildi. Bu nedenle düğün altınları dışında altın olup olmadığı ispatlanmalı ve bunları aldığınızı savcılığa bildirmeniz sizin lehinize olacaktır. Çocuklarınızı alırken yine eğer çocuklarınızı almak istiyorsanız aile içi şiddet bir sebeple de evden ayrılmanız gerekecektir. Aksi durumda mesela evliyken başka kocaya kaçmak gibi durumlarda çocuklarınızın velayetini almanız zordur. Zaten alsanız da sorunlar çıkacaktır illaki.

Netice olarak evden kaçarken ne alınır diye sorduğumuzda para, savunma amaçlı yasalara uygun küçük bıçak ya da biber gazı da olabilir, günlük hayatta kullandığımız kıyafetlerden iki şer tane, Vodafone telefon hattı ve telefon. Kadınlar için günlük hayatta lazım olan özel malzemeler. Genel olarak bunlar lazım olur ancak dediğimiz gibi duruma değişerek artabilir bu ihtiyaç listesi. Evden kaçarken ne alacağınız konusunda bir başka konuda iyi bir planınız varsa hiçbir şey almasanız da olur. Çünkü düşünün kocaman bir bavul aldınız her lazım olacak şeyden 10 ar tane aldınız koydunuz diyelim. Eğer evden kaçmak için yaptığınız plan sizi tekrar eve döndürürse ya da sizin sokakta kalmanıza sebep olursa yanınıza aldığınız her eşyanız çöp olacaktır.

Yorumlar

6 Yorum - "Evden Kaçarken Ne Alınır"

avatar
En Yeniler Eskiler
Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Bende kaçmak istiyorum da kıyafet başka düzleştirici makyaj alicam en yakın knkamda kalcm 17 yaşındayım

Dilek
Ziyaretçi
Dilek

Merhaba evden kaçmak istiyorum. 18 yaşındayım kaçarken yanımıza ne almalıyız gibi bir konuda sorunlarım var size yazdım formdan da yardımcı olmanızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

ismail Lale
Ziyaretçi
ismail Lale

Evden kaçarken para ve eşya başkada birşeye ihtiyacınız yok gibi. Ama tabi gidecek şehire vs. duruma göre değişir.

Fulya Kor
Ziyaretçi
Fulya Kor

Evden kaçarken yanına para, günlük kullandığın eşyalar, bir tane çanta. Birde en önemlisi size sahip çıkacak birisi. Her sorunun üstesinden gelirsiniz.

Mahmut Kiraz
Ziyaretçi
Mahmut Kiraz

Evden kaçmak ciddi bir anlaşma. Genç yaşta kendim evden kaçtıktan sonra, bunu yaparak daha fazla insana zarar verdiklerini ve yalnızca daha kötü şeyler yaptığını farkettim. Anne babanın sizi otomatik olarak bağladığı filmler gibi değil. Evden kaçmak, fark ettim ki, sorunlarımdan kaçıyordum. Evden kaçmayı düşünecek olan herkese, kaçma sürecinde zarar vereceğiniz şeyleri düşünmek için biraz zaman ayırın; bunun gerçekten risk altında olup olmadığını öğrenin.

Şerife Doğan
Ziyaretçi
Şerife Doğan

iyi bir fikir değil, karşılaştığınız sorunlar bir yetişkinle konuşmanız gerektiğini tahmin ettiğiniz gibi gitmeyin