Aile Baskısından Evden Kaçmak


Aileler değişen dünyaya ayak uyduramamaları durumunda aile içi sorunlar ortaya çıkmaktadır ve Aile Baskısından Evden Kaçmak isteyen binlerce genç ortaya çıkmaktadır. Genelde ise değişen dünyaya evin erkekleri en başta ise evin babası ayak uyduramaz. Erkekler yapı olarak değişimi sevmezler nasıl büyümüşsek öyle devam etsin isterler. Güçlü tabuları vardır. Bu tabuları bir kadının yıkması mümkün değildir. Değişime kapalı bir baba aile içi şiddet baskı kısıtlama gibi yöntemlerle ailesini kontrol etmeye çalışır ancak bunu kabullenmeyen ailesi bir yerden açık verir. İntihar,Cinayet, Evden Kaçmak bu sorunlardan bir kaç tanesidir. Evden kaçmak noktasına gelmiş bir genç ise bunu nasıl yapacağını planlamaya başlar. Burada önemli olan evden kaçarken daha ciddi sorunlara düşmemektir. Bunun içinde iyi araştırmak lazım.

Aile Baskısından Evden Kaçmak

Evden kaçmadan önce ne yapmak lazım kaçtıktan sonra ne yapmak lazım bu konuları önceden araştırıp çözümler üretmek lazım. Aile baskısı sadece ufak tefek kısıtlama ya da şiddet olarak kalmıyor özellikle bazı durumlar ileri seviyede sorun oluyor. 

10
Yorumlar

4 Yorum konuları
6 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
5 Yorum yazarları
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kamil

Aile baskısından evden kaçmak isteyenler her gün bir yenisi ekleniyor çünkü aileler ciddi anlamda sorunlu. Kaçın anasını satayım ailelerde anlar herhalde bir gün hata ettiklerini.

Defne

dışarıdan aile gibi görünen kopuk bir ev ortamında stres topu muamelesi görüyorum. aşağılama mı dersiniz, yok sayma mı dersiniz, bana karşı uygulanan psikolojik şiddetin haddi hesabı yok.. yemek yememden tutun, uyuduğum uyandığım saate bile müdahale ediliyor. bir nevi ego tatmini. artık bu çatı altında umursadığım tek kişi küçük kardeşim ve aslında bu evden yanıma hiçbir şey almadan, üzerimde pijamalarla bile çıkıp gidebilecek psikolojideyken, kardeşime çok düşkün olmam beni engelliyor. kapıdan çıkarsam özellikle babamın beni tamamen sileceğini biliyorum ama kardeşimi gorememe ihtimali beni çok korkutuyor. sizce ne yapmalıyım?

Fidan

Kardeşini illaki görürsün. Ömür boyu senden saklayamazlar. Sorun bu değil. Sen kaç yaşındasın senin yaşına göre çözüm değişir.

Güzel

Arkadaşlar aile baskısından evden kaçmak isteyen var mı? Varsa sizce ne yapmalıyım. Bende kaçmayı düşünüyorum.

Okul Yolu

Bende evden kaçmayı düşünüyorum güzel. Babamla anlaşamıyoruz bizde her gün sorun her gün kavga gürültü. Bende şimdilik bilmiyorum tam olarak ne yapacağımı ama kalacak yer lazım önce. Çünkü gidip çalışmak lazım para için. İş lazım.

Fatal

Aynen katılıyorum önce kalacak yer lazım evden kaçmak için. Ardından çalışacak bir iş. Ardından para lazım 1-2 ay idare edecek kadar. Ondan sonrasına ondan sonra bakacaz..

Haluk

bende evden kaçmak istiyorum. Ailem her şeyi yasaklıyor. Kocaman oldum halen onu yapma bunu yapma her şeye karışıyorlar. Ancak evden kaçtığımda ne yapacağımı bilmiyorum.

Levent

Kaç yaşındasın evden kaçmak yaşa göre değişen birşey.

Haluk

19 yaşındayım. Evden kaçsam yani reşitim kimse karışamaz ama sonrası hakkında ne olur bilemiyorum

Levent

19 yaşındaysan önce para durumunu ele almalısın. Eğer paran 5000 TL den fazlaysa kafana göre git bir yerlere sen çalışana kadar idare eder ancak askerlik var bu nedenle askerdeyken ve askerden dönünce çok perişan olursun. Eğer askerlik sorun değil dersen dediğim gibi kafana göre evden kaçabilirsin. Kalacak bir bulursun ardından bir işe girersin olur biter.