18 Yaşında Evden Kaçmak

18 yaşında evden kaçmak

Aile içi sorun yaşayan insanlar reşit olduklarında yani 18 yaşına girdiklerinde evden kaçmak için harekete geçerler. Yıllardır aile içi sorunlarla mücadele eden birisi için evden kaçmak hukuki zemin kazanmış olur evden kaçmasında yanı evden ayrılmasında kanunen bir sıkıntı kalmamıştır.

18 yaşında evden kaçmak kız

18 yaşında bir kız için evden kaçmak yani evden ayrılmak artık hukukidir her şeyden önce. Evden kaçmanın kanunlara uyması önemli midir? Yüzde yüz önemlidir çünkü yasalara uygun olmayan bir evden kaçma şekli sizi bin pişman eder tabiri caizse. Bu nedenle bir kız içinde 18 yaşına girmek önemlidir. 18 yaşında bir kız evden kaçmayla ilgili diğer merak ettiği konuları sitede arama yaparak ulaşabilir.

18 yaşında evden kaçmak erkek

18 yaşına girmiş bir erkek evden kaçma konusunda çok acele etmemelidir bence. Çünkü önüne bu seferde askerlik sorunu çıkacaktır. 2-3 yıl birikim yaparım askere giderim derseniz olur tabi ki ama birikim yapamazsanız askerde maddi olarak zorlanırsınız. Askerlik dışında evlilikte sizi zorlayacaktır. Evden kaçmak erkek için kıza nazaran daha kolay olmasına karşılık erkek için askerlik olması ve evlilikte maddi yükümlülüğün kendisinde olması zorlayıcı bir durumdur. Tabi ailesiyle beraber kalsa bu sorunların ne kadarını ailesi yüklenecek ya da bu sorunlarla birlikte birde ailesi de sorun ekler mi acaba. bunların her biri evden kaçmada kişisel sorunlar olarak tespit edilmesi ve karar verilmesi gerekir.

18 yaşında evden kaçmak

18 yaşında evden kaçmak evli kadın

Bazı kızlar 15-16 yaşlarında evlendiriliyorlar ve 18 yaşına gelene kadar şiddet, baskı, kısıtlama dayanılmaz hale geliyor ve artık evden ve sorunlardan kaçmak isteyen 18-19 yaşlarında ki evli kadın plan yapmaya başlıyor evden kaçıyor. Peki bu durumda ne olur? neye dikkat etmek gerekir? Öncelikle aile içi şiddetten dolayı savcılığa dilekçe vererek yapmak lazım her ne yapılacaksa. Kanundan habersiz yapacağınız her iş sizi haksız çıkaracaktır.

18 yaşında evden kaçma planları

Yaş itibariyle evden kaçma planları yapmakta bir sorun yoktur. Çünkü 18 yaşına girdiğinizde hukuki özgürlüğünüz vardır ve plan yapmakta daha serbest davranabilirsiniz. Bu noktadan sonra artık hukuk size karşı değil size destek olacaktır. Evden kaçmak sorunlardan kurtulmak, kabuğunuzu kırmak olarak yapılacaksa planlar da bu noktada yapılmalıdır. Yeniden sorun yaşamak ya da daha fazla sorun yaşamak üzerine plan yapmaz kimse ve istemez hiç kimse böyle olmasını. O halde evden kaçma planı yaparken ne istediğiniz nasıl bir hayat düşündüğünüzü net olarak belirleyin. Belki de düşündüğünüz hayata giden yol evden kaçarak değilde ailenizle kalarak mümkündür ya da evden kaçarak değil de bir işe girip çalışarak mümkündür belki de. Bu planlarınızı belirlerken de mutlaka evden kaçtığınızda kalacak yer çalışacak iş gibi genel sorunların ötesinde ailenizle çıkacak kişisel sorunları tespit etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

18 yaşında evden kaçma planları

18 yaşında evden kaçmak için ne yapmalıyım

18 yaşına girdiniz ve yıllardır bunaldığınız, sorunlar yaşadığınız ortamdan kurtulmak için ne yapmalıyım noktasında plan yapıyorsunuz. Evden kaçmak için önce acele etmemek lazım. Sorunların ortaya çıkması ve bunlara çözüm üretmek için zamana ihtiyacınız var. En az 1 ay beklemek lazım. 18 yaşına yeni girdiğiniz için hemen kaçayım düşüncesi yanlış olur. Eğer bir planınız yoksa burada da sorun yaşayacaksınız

18 yaşında evden kaçmak istiyorum

Reşit olduktan sonra hukuki özgürlüğünü kazanmış insanlar aileleriyle sorun yaşıyorlarsa evden kaçmak yani evden ayrılmak istemelerini bir hak olarak görüyoruz. Sonuçta ömür boyu aile yanında yaşamayacağınıza göre bir an önce sorun yaşadığınız ortamdan daha özgür bir ortama geçmek ve kendinizi geliştirmek zorundasınız. Netice ailemizin kaderini yaşamayacağız.

18 yaşında evden kaçmak suç mu?

Türk ceza kanununda kaç yaşında olursa olsun evden kaçmak suç değildir hiçbir cezası yoktur. Durum böyle olmakla birlikte yinede kanunlar reşit insanların güvenliği açısından 18 yaşını doldurmamış insanların evden kaçmaları durumunda müdahale eder ve bulup getirir. 18 yaşına girdiğinizde bu da olmayacaktır ve kanun hiçbir şekilde size karışmayacaktır.

18 yaşında evden kaçmak günah mı?

Evden kaçmak duruma göre günahtır duruma göre değildir. Bunun ölçüsü olarak şunu kendinize alın çok iyi bir aileniz varsa sizin onlara ihanet edip gitmenizi günah olarak yorumlayabilirsiniz ancak sorunlu şiddete meyilli bir aileniz varsa bu sorunlu ortamdan kurtulmak için evden kaçmak günah değildir diye bakabilirsiniz. Hocalar ise kimi ucundan tutar günah der, kimi diğer ucundan tutar günah değil der. Siz vicdanınıza sorun sadece.

18 yaşında evden kaçmak doğru mu?

Evden kaçmak reşit olmayan bir insan için her şartta doğru değildir. Ama ömür boyu ailenizle yaşamayacağınız için ve sonunda kendi ayaklarınız üzerinde durmak zorunda olduğunuz için bir yerde zaten evden ayrılmak zorunda kalacaksınız. 18 yaşına girmiş birinin hukuki özgürlüğünü kazanınca evden ayrılmasına bu yönüyle bir hak olarak bakıyoruz.

18 yaşında evden kaçmak çözüm mü?

Aile içi sorunlardan evden kaçtığımız için evden kaçmak bu sorunlara çözüm müdür sorusu aklımızı meşgul eder. Buna her zaman evet ya da hayır diye cevap vermek mümkün değildir. Evden kaçmak bazı güzel biterken bazende sorunlu biter.

18 yaşında evden kaçmak kendi rızası isteği ile

18 yaşında kendi rızanız ile kaçmak sizi ya da sizinle birlikte hareket edenleri hukuki olarak sorumsuz kılar. Yani bir suç unsuru oluşmaz ve cezai yaptırım meydana gelmez.

18 yaşında evden kaçmak kendi rızası isteği ile

18 yaşında evden kaçmak için gerekenler

18 yaşında evden kaçmak istediğinizde öncelikle artık kimliğinizi üzerinize almalısınız. Kalacak yer bulmalısınız, çalışacak bir iş bulmalısınız.

18 yaşında evden nasıl kaçılır

Kalacak yerinizi hazırladıktan sonra eşyalarınızı alır gidersiniz çünkü 18 yaşında bir yaptırım veya hukuki bir bağlayıcılık yoktur. Alıp eşyalarınızı gider yerleşirsiniz evinize ve bir işe girersiniz bu kadar.

18 yaşında evden kaçarken ne alınır

18 yaşında evden kaçarken yanınıza kimlik, telefon, vodafone telefon hattı (kaliteli olduğundan), günlük hayatta kullandığınız eşyalarda iki şer tane. Bunlar ilk aşama için yeterlidir.

18 yaşında evden kaçmanın cezası

18 yaşında kaçmanın cezası sadece hukuki olarak bakılıp cezası yoktur demek doğru olmaz. Diğer yandan evden kaçmanın birde toplumsal cezası vardır. Bir kız için kötülenmek erkek için dışlanmak gibi. Hukuken bir ceza almazsınız doğru ama birde olaya bu yönüyle bakmak lazım.

Yorumlar

1 Yorum - "18 Yaşında Evden Kaçmak"

avatar
En Yeniler Eskiler
Zeynep
Ziyaretçi
Zeynep

Hayat acımasız, aileler zalim daha kötü ne olabilir ki hayatta.